Литвин і Тимошенко у березні перепишуть Конституцію

П'ятниця, 27 лютого 2009, 15:30

Верховна Рада 19 березня планує розглянути законопроект щодо внесення змін до Конституції в частині продовження терміну повноважень мерів міст, сільських та селищних голів, обраних на місцевих виборах у 2006 році.

Відповідна домовленість була досягнута у п'ятницю під час наради з представниками органів місцевого самоврядування за участю голови Верховної Ради Володимира Литвина та прем`єр-міністра Юлії Тимошенко, повідомляє УНІАН.

Крім того, цього ж дня ВР розгляне зміни до Бюджетного кодексу, законопроекти щодо асоціації органів місцевого самоврядування та зміни до закону про місцеві податки та збори.

Парламент також планує розглянути законопроекти щодо змін до закону про гральний бізнес та щодо податку на нерухомість.

Тимошенко запропонувала пролонгувати термін повноважень мерів міст та сільських голів з 4 до 5 років.

Згідно зі статтею 141 Основного Закону, до складу сільської, селищної, міської, районної, обласної ради входять депутати, які обираються строком на п`ять років.

Територіальні громади на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування обирають строком на чотири роки відповідно сільського, селищного та міського голову, який очолює виконавчий орган ради та головує на її засіданнях.powered by lun.ua