Карпачова вимагає за "браконьєрів" голову Луценка

Субота, 28 лютого 2009, 21:57

Уповноважений ВР з прав людини Ніна Карпачова просить дати правову оцінку діям посадових осіб та керівництва МВС у зв'язку з інцидентом щодо затримання працівників секретаріату омбудсмана і порушити кримінальну справу.

Про це йдеться у зверненні Карпачової до генпрокурора Олександра Медведька, яке оприлюднила прес-служба уповноваженого ВР з прав людини.

У своєму зверненні Карпачова нагадала про оприлюднення в електронних ЗМІ інформації про нібито затримання двох працівників секретаріату омбудсмана за браконьєрство у 30-кілометровій Чорнобильській зоні.

Карпачова повідомила, що за її дорученням у п'ятницю керівник секретаріату направив лист на ім‘я міністра внутрішніх справ, який було отримано того ж дня о 19.30.

У листі містилася вимога невідкладно поінформувати омбудсмана щодо обставин надання МВС у ЗМІ "неправдивої інформації", спростувати цю інформацію і публічно вибачитися.

"Проте це звернення другу добу залишається без відповіді", - заявляє уповноважений ВР з прав людини.

У суботу представники омбудсмана на чолі з керівником секретаріату виїхали до Чорнобильської зони, де зустрілися з начальником відділу внутрішніх справ Чорнобильської зони полковником Григорієм Яременком для з‘ясування факту ідентифікації посвідчень осіб, яких було представлено в ЗМІ як працівників секретаріату.

За словами Карпачової, виявилося, що Яременко особисто брав участь у затриманні громадян Володимира Столбового, Сергія Мотенка та Олега Заремби.

Проте на прохання представників омбудсмана він відмовився надати вилучені посвідчення на вказаних осіб, зазначивши при цьому, що без дозволу начальника ГУ МВС у Київській області він не може цього зробити, зауважили у прес-службі.
powered by lun.ua