Литвин розповів, коли доцільні дострокові вибори

Четвер, 12 березня 2009, 21:05

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає доцільним проведення одночасних дострокових президентських, парламентських і місцевих виборів тільки за умови зміни існуючої виборчої системи в Україні.

Про це він заявив у ефірі ТРК "Крим", відповідаючи на запитання ведучої, чи вбачає він у проведенні одночасних виборів на всіх рівнях розв`язання існуючих у політикумі проблем, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

"Логіка і сенс у такому підході буде лише за умови введення нової виборчої системи", - зазначив Литвин.

За його словами, під час виборів, зокрема, у ради всіх рівнів необхідно відмовитися від закритих партійних списків, запровадити механізм звітності депутатів перед виборцями і передбачити можливість їх відкликання.

Разом з тим Литвин зазначив, що навіть якщо змінити виборчу систему і прийняти політичне рішення про проведення одночасних виборів на всіх рівнях влади, то їх потрібно буде проводити у скорочені терміни, призначивши для проведення всієї виборчої кампанії строк у два тижні.

Спікер пояснив, що довгі виборчі кампанії та судові процеси, які є наслідком оскарження результатів виборів, дестабілізують соціально-політичну та економічну ситуацію в країні, роблять владу практично бездіяльною, що за нинішніх умов категорично неприйнятно.

powered by lun.ua