Французи закликають не приймати Україну до НАТО без схвалення Росії

Середа, 18 березня 2009, 07:55

Не можна приймати до лав НАТО такі країни, як Україна і Грузія, без консультацій з Росією, вважає міністр оборони Франції Ерве Морен.

При всіх міркуваннях про можливе розширення НАТО слід враховувати відносини з Москвою, заявив він в інтерв’ю Associated Press напередодні дебатів у Національних Зборах щодо відновлення участі Франції у військових структурах НАТО.

"Жодне рішення не повинно ухвалюватися без консультацій з російським сусідом", - наголосив французький міністр оборони, передає "Німецька хвиля".

Як відомо, Росія різко негативно ставиться до зближення України і Грузії з Північноатлантичним альянсом. Питання прийняття їх до НАТО наражається на гостру критику Кремля.

За словами Морена, Франція також дотримується точки зору, що альянс має сконцентруватися на своєму ключовому завданні – бути гарантом колективної стабільності Європи і США, а не перетворюватися на "глобальне НАТО".

У свою чергу, експерт Товариства зовнішньої політики Німеччини Геннінґ Ріке висловив думку, що після повноцінного долучення Франції до НАТО Берлін отримає потужного союзника: дві країни об’єднує незацікавленість у членстві України й Грузії в альянсі.

За словами Ріке, Франція, як і Німеччина, хоче вибудовувати відносини з Росією на позитивах, а не на конфронтації.


"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування