В Україні – найбільш непослідовна аграрна політика

Середа, 18 березня 2009, 10:26

В Україні здійснюється найбільш непослідовна політика в галузі сільського господарства серед усіх країн із перехідною економікою.

Про це йдеться у звіті Організації економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), передає "Німецька хвиля".

За даними експертів цієї організації, головною умовою гарантування продовольчої безпеки в часи економічної кризи є вільна торгівля та підтримка місцевих виробників.

"У такій кризовій ситуації сільське господарство може відіграти важливу роль, зменшуючи соціальне напруження", - сказав експерт ОЕСР Анджей Квєчинські.

За даними звіту, серед усіх країн з перехідною економікою в Україні здійснюється найбільш непослідовна політика в галузі сприяння сільськогосподарським виробникам.

Ще 2003 року, йдеться у доповіді, уряд обкладав аграріїв податками замість того, щоб надавати підтримку. До того ж протягом тривалого часу держава створювала ліпші умови для тих, хто завозив продукти з-за кордону, й обмежувала тих, хто хотів продавати українські товари за кордоном.

Нині українське сільське господарство має великий потенціал для того, щоб сприяти загальному розвитку економіки, а Україна могла би стати важливим постачальником на світовому ринку продовольства, зазначає ОЕСР.

Утім, постійна політична нестабільність сприяє поширенню негативних настроїв у бізнес-секторі та невпевненості у майбутньому. Усе це, за висновком Організації економічної співпраці та розвитку, лише погіршилося з настанням економічної кризи в Україні.

В Україні спостерігається найбільше зростання цін на продовольство серед країн СНД, що пояснюється збільшенням світових цін, поганим врожаєм в Україні минулого літа, зростанням споживання та збільшенням бюджетних виплат, йдеться у доповіді.

Серед негативних факторів експерти вказують також на те, що в Україні досі діє заборона на продаж землі. Хоча у меморандумі між МВФ та українським урядом від жовтня 2008 року серед іншого передбачається також створення функціонального ринку землі.

powered by lun.ua