Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Експерти порахували, скільки людей готові вийти на вулиці

Середа, 18 березня 2009, 17:28

Лише 15,7% українців готові вийти на акції протесту через різке погіршення матеріального становища.

Такого висновку дійшли експерти Інституту Горшеніна, який підбив підсумки річної програми соціологічних досліджень 2008 року "Проект країни", повідомляє УНІАН.

Згідно з даними, більшість опитаних буде шукати кращих варіантів працевлаштування, додаткового заробітку тощо. На підтримку з боку свого підприємства, установи розраховують лише 13% респондентів.

Експерти зазначають, що є у людей також надія на допомогу родичів, але більшість розраховує лише на себе.

Незважаючи на критичне ставлення населення до влади, близько чверті опитаних сподіваються, що в умовах кризи держава зможе надати певну підтримку населенню та суб’єктам господарської діяльності.

Понад дві третини українців незадоволені існуючою системою пенсійного забезпечення: 39,5% респондентів, оцінюючи цю систему, назвали її швидше незадовільною, і 26% - цілком незадовільною.

Повністю задовольняє пенсійна система України лише 2,5% опитаних і швидше задовольняє, ніж ні – 18,2%.

Також понад дві третини українців вважають, що існуючу в Україні пенсійну систему потрібно реформувати, противників же пенсійної реформи в Україні лише 7%.

60,6% українців чекають від пенсійної реформи зміни принципів розрахунку державної пенсії (із справедливим обліком стажу, заробітної плати, умов праці та інших показників), кожен четвертий хотів би, щоби був зменшений вік виходу громадян на пенсію; 13,3% респондентів сподіваються на введення недержавного пенсійного страхування.

Експерти констатують, що населення України традиційно схиляється до звичної системи пенсійного забезпечення радянського зразка, навіть очікування більш справедливого розрахунку рівня пенсій пов’язані з відомими з радянських часів факторами – стажем та розміром зарплати.

Щодо того, якою має бути вітчизняна система пенсійного забезпечення, 40,5% респондентів хотіли б бачити солідарну пенсійну систему, коли кошти на виплату пенсій надходять з податків працюючих громадян, 31,1% опитаних схиляються до накопичувальної системи, коли пенсійні відрахування із зарплати громадянина накопичуються на спеціальних рахунках впродовж його працездатного періоду.

Дослідження проводились методом індивідуальних інтерв’ю (face to face) та телефонних опитувань (CATI), і здійснювались в усіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування