Тимошенко чекає великих грошей "у найближчі тижні"

Четвер, 19 березня 2009, 18:08

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко висловлює сподівання на поновлення співробітництва з Міжнародним валютним фондом і виділення "у найближчі тижні" Україні другого траншу кредиту.

"Я сподіваюся і вірю, що співробітництво України і МВФ у найближчі тижні продовжиться, і Україна одержить другий транш", - сказала вона журналістам у четвер у Брюсселі після саміту Європейської народної партії, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Тимошенко підкреслила, що до співробітництва України і МВФ "прикута велика увага".

Прем'єр висловила сподівання, що Верховна Рада найближчим часом зможе прийняти закони, що необхідні для поновлення співробітництва з МВФ.

Глава українського уряду відзначив, що в ході зустрічі з верховним представником європейського Союзу з питань зовнішньому політики і політики безпеки Хав'єром Соланою в рамках саміту вони обговорили співробітництво України з МВФ, висловивши сподівання на виділення другого траншу кредиту Україні.

При цьому Тимошенко відзначила, що економічна і фінансова ситуація в Україні схожа із ситуацією в більшості країн світу, і Україна використовує "той же набір коштів, які використовують більшість країн".

Прем'єр підкреслила, що Україна зробила правильний вибір, запланувавши дефіцит державного бюджету на 2009 рік до 3%.

"Ми були абсолютно праві, що не поставили нульовий дефіцит бюджету", - сказала Тимошенко. Вона відзначила, що такий висновок зробила за підсумками обговорення заходів країн Європи в боротьбі з економічною кризою.

За словами Тимошенко, у ході саміту більшість оцінок зводилося до того, що 2012-2013 роки стануть переломним моментом у боротьбі з кризою, після чого почнеться економічний ріст.

"Однак вже усі хочуть сподіватися на те, що вже наприкінці 2009 року антикризові заходи країн світу принесуть результати, і почнеться стабілізація", - сказала вона.

Тимошенко також відзначила, що саміт ЄНП приділив основну увагу соціальному аспектові кризи.

"Під час кризи ринкові механізми повинні бути соціальними", - сказав вона, коментуючи основну думку саміту. За її словами, учасники саміту ЄНП також обговорили прозорість банківської системи, і необхідність уживання заходів для такої стабілізації.

powered by lun.ua