Тимошенко розказала, де лежать перші гроші МВФ

Вівторок, 24 березня 2009, 13:15

Гроші з першого траншу МВФ не витрачені і знаходяться в золотовалютних запасах Нацбанку.

Про це заявила прем’єр Юлія Тимошенко на прес-конференції у вівторок, коментуючи співпрацю з МВФ.

Вона нагадала, наприкінці минулого року- початку цього року "у нас започаткована співпраця з МВФ, яка дозволила залучити в золотовалютний резерв Національного банку перший транш, який Україна бере для того, щоб Національний банк мав можливість стабілізувати національну валюту".

"Хочу повідомити, що перший транш, який отриманий, більше 4 мільярдів доларів, він не витрачений. Жодної копійки не витрачено. Він знаходиться в золотовалютному резерві, щоб забезпечувати стабільність золотовалютного резерву України і щоб НБУ мав всі ресурси для стабілізації національної валюти і недопущення її зсування в сторону девальвації", - заявила Тимошенко.

"Другий транш нам необхідно отримати в найближчі тижні. Але для цього потрібно прийняти цілу низку законів, які збалансовують бюджет", - додала вона.

Вона також повідомила, що стабілізаційний фонд держбюджету наповнюється коштами і буде забезпечений у повному обсязі.

"Гроші в Стабілізаційний фонд поступають по мірі того, як покривається дефіцит бюджету", - заявила вона.

Тимошенко нагадала, що за рахунок Стабілізаційного фонду урядом вже збільшені статутні капітали авіаційних підприємств, виділені гроші на розвиток сільськогосподарського машинобудування та на підтримку вугільної галузі.


powered by lun.ua