Експерти вважають, що Регіони кидають гроші на вітер

Четвер, 26 березня 2009, 20:40

Політологи прогнозують, що запланована на п'ятницю всеукраїнська акція протесту, яку організовує Партія регіонів, не матиме жодних наслідків.

Про це свідчать передані УНІАН результати експерт-опитування, проведеного Центром політичного консалтингу.

Центр звернувся до провідних експертів та аналітиків з проханням прокоментувати дану ситуацію: "Що слід очікувати від дій опозиції, чим завершаться ці вуличні акції?".

Директор Інституту проблем управління імені Горшеніна Кость Бондаренко вважає, що акція протесту Партії регіонів не матиме жодних наслідків.

"Та нічого не слід очікувати, опозиція вже неодноразово демонструвала повну відсутність можливостей втілювати будь-які ідеї в життя. Це чергові гроші на вітер", - сказав він.

Директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко також переконаний, що подібні акції протесту проти влади ні до чого не призводять.

"Нічим такі акції не завершаться. Справа в тому, що соціальні протести мають хвильоподібний характер, тому перші організовані сплески дуже дорогі, вони вражають і без того слабку владу. Тому нічого, окрім інтересу ЗМІ і деякого напруження у депутатському корпусі, я поки що не очікую", - сказав він.

Директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко також не прогнозує жодних наслідків від проведення всеукраїнської акції протесту.

"Вуличні акції такого масштабу не вперше пройдуть в Україні, тому я думаю, виходячи з попереднього досвіду, що ніяких непередбачуваних і негативних наслідків вони не матимуть, за винятком, коли до цих акцій будуть включатися ті сили, які захочуть їх використати у власних інтересах", - сказав він.

"Але, на мій погляд, організатори цієї акції – Партія регіонів – не дозволять цього зробити. Тому, в принципі, такий масштаб є демонстрацією політичної сили і потенціалу мобілізації Партії регіонів, але крім цього вони реальних наслідків мати не будуть", - заявив експерт.

Водночас він зауважив, що, швидше за все, ситуація буде залежати від політичної поведінки фракції регіоналів у Верховній Раді.

"Якщо вона дійсно вдасться до тих намірів, про які говорили деякі її представники щодо блокування трибуни парламенту, чи то до доведення парламенту до недієздатності з метою розпуску і призначення дострокових виборів, то це, на мій погляд, матиме більшу вагу і реальний вплив на ситуацію, ніж вуличні мітинги, такі як цей протест", - сказав Якименко.

Як відомо, 27 березня Партія регіонів має намір розпочати акції протесту в усіх регіонах України, а також у Києві.

powered by lun.ua