Ющенко попросив Литвина швидше розглянути його закони

2 перегляди
Понеділок, 30 березня 2009, 09:25

Президент Віктор Ющенко просить голову Верховної Ради Володимира Литвина забезпечити розгляд у парламенті законопроектів глави держави.

У листі Литвину він відзначає налагодження останнім часом законотворчої діяльності Верховної Ради та підвищення її результативності, а також позитивну динаміку розгляду президентських законодавчих ініціатив, повідомляє прес-служба президента.

"У цьому, безперечно, значна роль належить голові Верховної Ради", - зазначається в документі.

Проте, наголошується у листі, досі невирішеними на законодавчому рівні залишаються нагальні питання соціально-економічного та суспільно-політичного спрямування, щодо яких президент подав на розгляд парламенту відповідні законопроекти – про необхідність їх першочергового прийняття йшлося у листі президента від 19 грудня 2008 року.

Як вказує Ющенко, з того часу так і не розглянуто давно підготовлені профільним комітетом до другого читання законопроекти про внесення змін до законів "Про судоустрій" та "Про статус суддів", що покликані забезпечити утвердження системи справедливого судочинства.

"Невиправданим в очах громадськості є і зволікання з прийняттям пакета антикорупційних законопроектів: "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень", "Про засади запобігання та протидії корупції в Україні", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення", - наголошує президент.

"Ці законопроекти прийняті за основу ще Верховною Радою України V скликання, однак їх остаточне схвалення досі відкладається", - висловлює невдоволення Ющенко.

Він також зазначає, що прискореного розгляду у другому читанні потребують і законопроекти про внесення змін до законів "Про місцеві державні адміністрації" та "Про місцеве самоврядування", а також "Про асоціації органів місцевого самоврядування".

"Їх прийняття вкрай необхідне для гармонізації співпраці органів місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади, посилення гарантій їх діяльності", - наголошує президента.

Крім того, на його думку, доцільно повторно розглянути та включити до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради VI скликання важливі для розвитку підприємництва та національної економіки законопроекти: "Про ринковий нагляд", "Про внесення змін до деяких законів (щодо дозволу на розміщення малої архітектурної форми)", "Про внесення зміни до статті 17 закону "Про електроенергетику".

Загалом на сьогодні парламент не прийняв остаточного рішення стосовно 30 законопроектів, внесених президентом, пакета антикорупційних законопроектів та 2 законопроектів, внесених Кабінетом міністрів і визначених президентом як невідкладні.

"Сподіваюся, що керівництво парламенту сприятиме забезпеченню оперативного розгляду згаданих законопроектів як на рівні комітетів Верховної Ради, так і на її пленарних засіданнях", - зазначає Ющенко у листі.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua