МЗС збирається провести "оптимізацію" представництв

3 перегляди
Понеділок, 30 березня 2009, 14:24

У Міністерстві закордонних справ України створена робоча група для оптимізації українських дипломатичних представництв за кордоном.

Про це заявив прес-секретар МЗС Василь Кирилич на брифінгу у понеділок, коментуючи, озвучені у ЗМІ повідомлення про скорочення українських посольств за кордоном у зв'язку з фінансовою кризою, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Йдеться, скоріше, не про скорочення посольств, а про їх оптимізацію", - сказав Кирилич.

Він пояснив, що створена робоча група проаналізує ситуацію, що склалась, наявні кошти, виділені для МЗС України, і вивчить варіанти можливих корективів по лінії українських диппредставництв за кородоном.

Як приклад, за словами Кирилича, це може бути скорочення кількості українських дипломатів у посольствах, а також можливі варіанти посольств за сумісництвом.

За словами прес-секретаря МЗС, це питання тимчасового характеру.

Аналізуючи інформацію про проблеми з фінансуванням українських дипломатів за кордоном, Кирилич сказав:

"Безумовно, беручи до уваги коливання курсу, яке надзвичайно вплинуло на наші фінансові можливості, виникли певні збої в забезпеченні оперативних і своєчасних платежів за комунальні послуги, інші потреби, а також у повному відшкодуванні коштів для іноземних установ і дипломатів, які працюють у цих іноземних установах".

Разом із тим, за його словами, на сьогодні усі виплати дипломатам в українських дипустановах за кордоном уже здійснені більш ніж на 90% і на даний момент ці проблеми урегульовані.

Як відомо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація від джерел про те, що через катастрофічний брак коштів у МЗС планують закрити 10-12 посольств України в іноземних країнах.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua