Тимошенко скаржиться, що їй мало влади, тому керуватиме у "ручному режимі"

2 перегляди
Понеділок, 30 березня 2009, 23:34

Прем’єр Юлія Тимошенко заявляє, що уряд має недостатньо інструментів для подолання кризи і шкодує, що її політична сила не має більшості у парламенті.

Про це вона сказала в ефірі ICTV у понеділок ввечері.

"…Ми жодного рішення прийняти не можемо, а всі інші до нас в опозиції і кажуть: "Ми почекаємо, як ви цю кризу переживете, коли довіра до вас людей впаде до нуля, а потім ми проведемо дострокову парламентську кампанію. Ви – аутсайдери, кризу на своїх плечах винесли, а ми тут нормально будемо ділити те, що залишилося від країни". Ось який підхід є", - сказала вона.

"Якщо б було 226 депутатів у нашої політичної сили, був би змінений керівник Нацбанку, були б змінені ті міністри, які, на жаль, по коаліції за якимись квотами попроходили, Генпрокуратура би стала на місце. А сьогодні ми маємо обмежену кількість інструментів", - додала Тимошенко.

Водночас вона пообіцяла, що "навіть з такими напівінструментами і напіввладою" уряд буде "робити все, щоб країна вийшла з кризи сильнішою".

При цьому Тимошенко наголосила, що уряд керуватиме економікою під час кризи у "ручному режимі".

"Сьогодні всі країни працюють у ручному режимі. Немає нікого, хто б сьогодні сказав, що ринок усе відрегулює. Ліберальна ідея відійшла сьогодні на другий план. Сьогодні кожна країна має уряди, які здатні врегулювати все так, як це потрібно", - сказала вона.

Тимошенко також заявила, що шкодує про проведену у 2004 році конституційну реформу, в результаті якої Україна перетворилася з президентської на парламентсько-президентську республіку.

"Зміна Конституції, яка відбулася і президентську форму правління перетворила на цей хаос, це була величезна помилка. Тому що в кризу влада не як кулак діє, а "растопыренной пятерней". Президент має окремі повноваження, на які не впливає уряд, президент не впливає на уряд, уряд не впливає на Нацбанк. Конституційна реформа призвела до повного розбалансування в країні", - сказала вона.

"Хотілося б, чесно кажучи, щоб не була проголосована та конституційна реформа. Ми за неї не голосували. Я була за те, що якщо є президентська форма правління – поставте під контроль президента, його команду, ще когось, але не міняйте. Якщо хочете міняти на парламентську форму правління, змініть на парламентську, але так, як в Німеччині, або у Великій Британії. Щоб була логіка", - додала прем’єр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua