Швеція наблизить Україну до ЄС?

Вівторок, 31 березня 2009, 08:15

Одним із пріоритетів Швеції на період головування в ЄС буде поглиблення відносин Євросоюзу з Україною.

Така інформація стала відома з дипломатичних кіл, передає "Німецька хвиля".

На думку експертів Шведського інституту досліджень європейської політики, Стокгольм працюватиме над тим, щоб для України двері Євросоюзу не залишалися зачиненими.

Відповідно до державної програми на 2009 рік, Швеція планує підтримувати реформи в Україні і виділити (у перерахунку) майже 16,5 мільйонів євро на приведення української політики до стандартів ЄС, при чому не лише у галузі розвитку демократії.

Головним чином ідеться про захист довкілля, а також про ґендерну рівність та боротьбу зі СНІДом.

Саме Швеція разом із Польщею висунули кілька років тому ініціативу Східного партнерства, яку Стокгольм, ставши на чолі ЄС у липні цього року, намагатиметься ефективно втілювати.

Оскільки без зовнішньої підтримки швидкість реформ в Україні буде надзвичайно малою, йдеться у аналітичній записці Міністерства закордонних справ Швеції.

Як відомо, українські парламентарі та чиновники критикують ініціативу ЄС "Східне партнерство". У Києві не бачать різниці між політикою сусідства та новим проектом. Ні там, ні там - жодного слова про перспективу членства України в ЄС.

Як каже голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк, після затвердження проекту стало зрозуміло, що ЄС декларує ті ж принципи і підходи співпраці, за якими Євросоюз та Україна працюють вже кілька років.

Він критикує відсутність чіткої перспективи членства, обмежене фінансування та безперспективність скасування візового режиму між ЄС та країнами, які беруть участь у "Східному партнерстві".

"Яка різниця цифр. На Східне партнерство виділено 600 мільйонів євро для 6-ти країн на 4-ри роки. А Туреччині лише на 2009 рік – стільки ж. І якщо ЄС не перегляне підхід фінансування проекту, він залишиться ідеологічним, а не практичним", - каже Тарасюк.

powered by lun.ua