Президент попередив: криза не дасть нікому відсидітись в кущах

Вівторок, 31 березня 2009, 10:54

Президент Віктор Ющенко переконаний, що основна причина економічної кризи в неспроможності влади провести базові реформи.

Про це він заявив під час виголошення послання до парламенту щодо внутрішнього й зовнішнього становища України.

"Основна причина економічної кризи – не зовні, а в неспроможності держави й влади впродовж років провести базові, перш за все економічні, реформи", - зазначив Ющенко.

Він нагадав, що в парламенті вже 10 років лежить податковий кодекс, індивідуальна приватизація стратегічних підприємств замінена "звичайним розпродажем", про реформи в енергетиці й аграрній сфері взагалі не йдеться.

"Ми виявились неготовими зустріти кризу, а тому її перший удар одразу став болючим і важким", - зазначив президент.

"Ми втратили третину зовнішніх ринків, на які приходилось 60% українського експорту, і залежала майже вся наша валютна виручка й зайнятість майже 2 мільйонів осіб металургії, хімії і суміжних галузей", - наголосив президент.

Він нагадав, що в останні місяців знизилося зростання ВВП на 25-30%, із жовтня минулого року вдвічі зросла кількість зареєстрованих безробітних, "кожна третя гривня втекла з банків", а сам банківський сектор зазнав "політичного цькування".

Він попередив, що політичний розрахунок, що "вдасться осторонь перечекати кризу, пересидіти її, не виправдається".

"Я звертаюсь до влади й опозиції - мільйони людей хочуть повернути надію. Я хочу, щоб ви почули їх голос. Звертаюсь до політикуму – ми здатні переступити через протиріччя, ми здатні в критичний момент стати разом заради держави й народу", - заявив Ющенко.


powered by lun.ua