Мельниченко натякає, що "справу Гонгадзе" гальмують у Росії

1 перегляд
П'ятниця, 10 квітня 2009, 16:50

Майор Микола Мельниченко заявляє, що Генпрокуратура Росії відмовляється надати допомогу українській стороні у розслідуванні справи Георгія Гонгадзе.

Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Сейчас".

Мельниченко зазначив, що відсутність ключових фігур у "справі Гонгадзе" генерала Олексія Пукача та екс-глави МВС Юрія Кравченка "не дозволяє відтворити повну картину злочину".

"Але однозначно саме Кучма з Литвином були причетні до скоєння особливо небезпечних злочинів, які зафіксовані на записах. Навіть якщо Пукач прибуде в Україну, він ніколи не дасть свідчення проти Кучми чи Литвина. Упіймати Пукача, звичайно, потрібно, але зациклюватися на цьому – не варто", - сказав він.

"Важливе інше: Медведько зараз повинен зробити акцент на тому, що Генеральна прокуратура Росії відмовляється допомогти слідству України в допиті конкретних осіб, які проводили переговори від імені Кучми в Москві в серпні-вересні 2004 року", - додав Мельниченко.

На питання, хто конкретно в російському керівництві дав команду "спустити цю справу на гальма", майор відповів:

"Безпосередньо під егідою тодішнього президента РФ Путіна (в рамках комісії Кучма-Путін) проводились мої переговори в Москві. У них брали участь генерали ФСБ і представники Кучми. Нехай російська сторона відповість про нюанси цих переговорів, на яких умовах вони відбувалися, і хто був ініціатором".

При цьому Мельниченко вважає, що генпрокурор Олександр Медведько "не гальмує розслідування цієї справи".

"Але він міг бути більш цинічним і нахабним, щоб закони виконувались, а слідство швидше просувалося. Наприклад, звернутися до МЗС з ініціативою направити ноту протесту в МЗС РФ про невиконання двосторонніх зобов'язань", - сказав він.

"Це ж могли зробити Ющенко та Тимошенко. Але вони не дуже завзято відстоюють національні інтереси України, тому претензії до них у мене є", - додав Мельниченко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua