У Тимошенко бояться відставляти Ющенка, бо народ любить ображених

1 перегляд
П'ятниця, 10 квітня 2009, 18:33

Голова комітету парламенту з питань правової політики, член фракції БЮТ Сергій Міщенко прогнозує, що комітет, швидше за все, рекомендуватиме парламенту подолати вето президента на закон щодо діяльності Конституційного Суду.

Про це він заявив, коментуючи перспективу розгляду цього питання у парламенті, повідомляє УНІАН.

За словами Міщенка, пропозиції президента до цього закону лише вчора потрапили до комітету. Він зауважив, що у вівторок, 14 квітня, відбудеться засідання комітету і це питання буде в порядку денному.

"Я не можу впливати на членів комітету, але, скоріше за все, більшість членів не сприймуть пропозиції глави держави", - сказав депутат.

Міщенко висловив думку, що таким чином Верховній Раді буде запропоновано подолати вето президента.

Водночас, за словами голови комітету, той факт, що глава держави повернув закон до парламенту, не є несподіванкою. Міщенко зауважив, що президент застосував вето, оскільки не сприймає будь-які закони стосовно можливості проведення імпічменту.

"Але я хочу заспокоїти президента і наголосити, що зараз мова не стоїть про імпічмент президента. Цей закон був розрахований на наступних глав держави, щоб вони завжди пам’ятали, що в будь-який момент за порушення можна бути розпочати процедуру імпічменту", - сказав він.

Міщенко зауважив, що 25 жовтня відбудуться вибори президента, і до цього часу, навіть за великого бажання, провести процедуру імпічменту технологічно неможливо.

"Але цього (імпічменту) не потрібно робити і з огляду на те, що суспільство у нас любить ображених і в разі проведення імпічменту рейтинг президента буде зростати", - сказав він.

При цьому Міщенко висловив переконання, що долати вето на закон щодо повноважень Конституційного Суду потрібно ще до проведення президентських виборів.

Водночас він не виключив, що в разі подолання вето глава держави звернеться до Конституційного Суду, як це вже було з приводу ряду законів.

"Це право президента - звертатися до Конституційного Суду, і ймовірність такого звернення дуже велика", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua