Жертви сексдомагань екс-судді Зварича бояться "ганьби, поголосу і Божої кари"

Понеділок, 13 квітня 2009, 12:05

Колишні підлеглі екс-голови Львівського апеляційного адмінсуду Ігоря Зварича, що стали жертвами його сексуальних домагань, бояться давати покази проти нього.

Мотив – "страх перед публічною ганьбою і людським поголосом, а також Божою карою", повідомляє "Сегодня" з посиланням на поінформовані джерела в прокуратурі Львівської області.

"Слідчі не раз розмовляли з цими жінками, яких начальник примушував до інтиму, але ті ні в яку не бажають зізнаватися в тому, що там відбувалося", - каже прокурор.

"І навіть відеозйомка, яка кілька місяців потай велася в кабінеті, безпристрасно фіксуючи утіхи нашого "героя", не є аргументом", - додав він.

За словами прокурора, "на Західній Україні подружня зрада традиційно є одним з найбільших гріхів, тому жінки стидаються і гніву Господнього, і розправи з боку своїх чоловіків, і ганьби, що чорною плямою ляже на родину".

Співрозмовник зауважив, що слідчі намагалися впливати на жертв сексуальних домагань також за допомогою священика, якому ті могли б сповідатися.

Одна з дівчат сказала, що готова покінчити з собою, але ні в чому не зізнається, інша заявила, що чоловік, довідавшись про перелюб, зарубає її сокирою.

"Відеозаписи з відвертими сценами Зварича викликають почуття огиди. Його просили допомогти у вирішенні якихось побутових, життєвих питань, а він відразу замикав двері і примушував до сексу", - розповіло джерело.

"До речі, є сюжет, що зафіксував сеанс його любовних забав з підлеглою на тлі трансляції телезвернення президента до українського народу. Хазяїн кабінету виглядає на цьому записі досить самовдоволено", - додав він.

Начальник відділу Генпрокуратури Володимир Жербицький цю інформацію коментувати не став, але уточнив, що направив клопотання про звільнення з посади дружини Зварича, судді господарського суду.

За словами слідчого, та прекрасно знала про фінансові операції чоловіка, його місцеперебування після оголошення в розшук, особисто вела облік хабарів, причому окремо в доларах і гривнях.

"Звичайно, згідно зі статтею 63-ю Конституції, вона вправі не свідчити проти себе і чоловіка, але в такому випадку її перебування в статусі судді і відправлення правосуддя досить сумнівне", - відзначив він.

Крім того, видання повідомляє, що днями заступник генпрокурора Віктор Кудрявцев підписав подання у Верховну Раду про відсторонення від обов'язків за порушення присяги ще 14 львівських суддів, у тому числі і з апеляційного адміністративного суду.powered by lun.ua