БЮТ, НУНС і "регіони" пропонують понизити бар’єр

Понеділок, 13 квітня 2009, 12:20

Депутати фракцій ПР, НУНС і БЮТ виступають зі спільною ініціативою щодо змін до закону про вибори Верховної ради.

Відповідний законопроект представили журналістам у парламенті у понеділок його автори Юрій Мірошниченко (ПР), Андрій Шевченко і Євген Суслов (БЮТ), Владислав Каськів (НУНС).

Зокрема, законопроектом пропонується встановити 2% бар’єр для проходження партій та блоків до ВР та забезпечити "гарантоване проходження до парламенту перших п’ятірок партій, що подолали бар'єр".

Вибори пропонується проводити за відкритими списками у багатомандатних округах "з розрахунку по 8-12 депутатів від кожного регіонального округу", з використанням реєстру виборців.

Згідно з законопроектом, право висунення кандидатів має бути лише у партій, а бюлетень має стати "аркушем паперу, на який виборець вписує номер свого кандидата".

"Для того, щоб стати депутатом, потрібно набрати прохідну квоту в окрузі, і партія повинна подолати бар’єр", - йдеться в законопроекті.

Депутати наголосили, що, оскільки дана законодавча ініціатива є спільною для представників трьох фракцій парламенту, то вони сподіваються на підтримку всієї сесійної зали і звертаються до керівництва парламенту та своїх фракцій з проханням підтримати ініціативу.

Відповідаючи на питання про підтримку сесійної зали, Мірошниченко зазначив:

"Політична позиція всіх фракцій задекларована – Партія регіонів свого часу ініціювала зміну виборчої системи, БЮТ не заперечував і НУНС також".

"При цьому питання часу і проведення конкретних виборів може дискутуватись, але проти зміни системи ніхто не заперечував. Тому ми розраховуємо на підтримку всієї зали. Питання, щоб вийти до неї з одним текстом", - сказав він.

Разом із тим Шевченко додав, що депутати не мають на меті розробити цей проект під конкретні вибори.

"Зараз у повітрі висять розмови про дострокові вибори. Цей законопроект і наша сьогоднішня заява не спрямовані ні на те, щоб ці дострокові вибори наблизити, ні на те, щоб їх відкласти. Вона стосується того, що ми хочемо змінювати правила гри", - сказав він.powered by lun.ua