Президент пропонує відновлювати довіру черговою заявою

Понеділок, 13 квітня 2009, 15:02

Президент Віктор Ющенко заявляє про необхідність підготувати спільну заяву представників влади щодо підтримки банківської системи.

Про це він сказав під час наради за участі прем'єра, голови Верховної Ради, керівництва Нацбанку, опозиційної фракції, Міжнародного валютного фонду та Світового банку, повідомляє прес-служба президента.

Аргументуючи необхідність підписання такого документу, Ющенко наголосив на тому, що криза у банківській сфері виникла через недовіру, яка викликана в тому числі політичними заявами.

"Не вплив глобальної кризи є ключовим фактором того, що відбувалося в останні місяці на валютному ринку. Втрачено мінімальну довіру людей на тлі перш за все політичних подій, які відбулися в той час, як до банківської системи, так і до національної грошової одиниці", - заявив президент.

"Якщо у нас немає сьогодні шансів продемонструвати спільне прагнення до відновлення довіри перш за все національної грошової одиниці, до банківської системи України, нам буде важко говорити про приборкання кризи", - пояснив глава держави.

Президент наголосив на тому, що сьогодні надзвичайно важлива публічна підтримка банківської системи.

За словами Ющенка, держава показала приклад реакції на проблеми банку – "адже паніку навколо "Промінвестбанку" зняли".

"Потрібно так само відновити довіру до банків "Надра", "Родовід", Укрпромбанку, Укргазбанку, де знаходяться колосальні ресурси вкладників", - переконаний президент. При цьому він повідомив, що проект заяви готовий.

Крім того, президент анонсував обговорення нового проекту меморандуму між МВФ та Україною. Ющенко запропонував доручити фахівцям провести додаткову дискусію і доопрацювати проект меморандуму до підпису українською стороною.powered by lun.ua