У "Газпромі" бояться, що спад в Україні призведе до збоїв в оплаті за газ

Середа, 15 квітня 2009, 15:37

Спад української економіки може стати загрозою несвоєчасної й неповної оплати за російський газ, заявляє заступник голови ВАТ "Газпром" Валерій Голубєв.

Про це він заявив на конференції "Спільні інтереси України й Росії в розширенні співпраці. Стратегії виходу з кризи" у середу в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Негативне зовнішньоекономічної сальдо української економіки – це для нас певна загроза зі своєчасної й повної оплати за споживаний газ", - сказав Голубєв.

За його словами, падіння промислового виробництва в Україні призвело до того, що Україна закуповує в Росії газ в обсягах на 40% менше в порівнянні з попередніми роками.

"Попит України на 2009 рік складає 33 млрд м куб газу", - повідомив Голубєв, додавши, що, за його даними, це менше на 22 млрд м куб від споживаного раніше обсягу.

При цьому він зазначив, що зміни споживання російського газу Україною в таких значних обсягах вносять корективи як у плани щодо балансу газу, так і плани його видобутку й транспортування.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!