Москва викручує руки Гельсінкі, щоб отримати дозвіл на обхідну трубу?

2 перегляди
Понеділок, 20 квітня 2009, 10:27

Фінляндія може дозволити будівництво на своїй території ділянки газопроводу "Північний потік" вже у червні.

Про це сказало джерело в Кремлі, повідомляє РИА Новости.

Москва розраховує на підтримку Фінляндією цього проекту.

"Думаю, що вони (Фінляндія) у червні приймуть рішення. Сигналів про те, що вони цього не збираються робити, ми не отримували", - сказав кремлівський представник.

"Північний потік" з'єднає Росію і Євросоюз через акваторію Балтійського моря від Росії (Виборг) до Німеччини (Грайфсвальд).

Для реалізації проекту необхідні дозволи від країн, через води яких він пройде, - Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини. В обговоренні питань потенційного транскордонного впливу проекту беруть участь також інші країни Балтійського регіону.

Проти цього проекту виступає ряд країн, у тому числі Естонія та Швеція, мотивуючи це екологічною небезпекою, яку нібито може представляти будівництво газопроводу.

Раніше в цьому списку була і Фінляндія. В цілому процес узгодження планується завершити до кінця 2009 року.

"Розраховуємо на таку ж активну позицію Фінляндії у відстоюванні цього газопроводу, як вони відстоюють власні інтереси в галузі лісового комплексу. Я не кажу, що треба реально пов'язати ці два питання, але будемо дивитися суворо - чи досить добре вони працюють за нашими проханнями", - додав кремлівський представник.

Він нагадав, що Росія пішла назустріч Фінляндії і на рік заморозила рівень експортних мит на необроблену деревину, які планувалося підвищити з 1 січня 2009.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua