Литвин вважає, що після виборів стане ще гірше
Спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що після президентських виборів Україну "можуть очікувати гірші часи".
Про це він сказав в інтерв'ю Незалежній газеті.
"При нинішньому розкладі сил змін на краще очікувати не варто. Я боюся, що після виборів розпочнеться черговий переділ власності, перекроювання країни", - зазначив він.
"Це відбувалося і раніше, але мова йшла про держвласність, яка переходила в руки переможця і його оточення. Тобто це був локальний процес. А зараз, коли понад 80% економіки має приватний характер, наступ переможців і запеклий опір переможених зачепить величезну кількість пересічних громадян", - сказав спікер.
"Просто так ніхто заводи віддавати не буде", - додав Литвин.
Він вважає, що "бізнес на пострадянському просторі - це найбільш реальна влада".
"Багато людей, які уособлюють ті чи інші структури влади, є або впливовими бізнесменами, або висловлюють інтереси великого бізнесу", - заявив спікер.
"Великі бізнесмени поки розділені, ворогують через великі об'єкти, що залишилися у держвласності, на кшталт "Укртелекому", Одеського припортового заводу, харківського "Турбоатому". Вони поки зацікавлені в нестабільності", - зазначив Литвин.
Крім того, глава парламенту заявив, що ідея проведення дострокових парламентських виборів "з'явилася у тих, хто на основі нестабільності намагається штучно збільшити свій рейтинг".
"Суть в тому, щоб усунути конкурентів. Під шумок парламентської передвиборної кампанії окремих учасників президентської гонки можна витіснити з влади, знизити їх рейтинг і зменшити шанси на перемогу в президентських виборах", - сказав Литвин.
"Ющенко, Янукович, Тимошенко та інші є конкурентами. Кожен намагається посилити свої позиції до президентських виборів будь-якими способами і кожен сподівається на випадок поразки убезпечити себе наявністю депутатського мандата", - зазначив він.
"З їхньої точки зору, дострокове переобрання Верховної Ради - це свого роду генеральна репетиція перед президентськими виборами. Але вона навряд чи відбудеться", - переконаний спікер.
Литвин вважає, що понад 400 депутатів парламенту не зацікавлені у дострокових виборах.
"Сьогодні-то вони депутати, а ким будуть завтра - хто знає?", - зазначив він.