Литвин вважає, що після виборів стане ще гірше

3 перегляди
Понеділок, 20 квітня 2009, 11:36

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що після президентських виборів Україну "можуть очікувати гірші часи".

Про це він сказав в інтерв'ю Незалежній газеті.

"При нинішньому розкладі сил змін на краще очікувати не варто. Я боюся, що після виборів розпочнеться черговий переділ власності, перекроювання країни", - зазначив він.

"Це відбувалося і раніше, але мова йшла про держвласність, яка переходила в руки переможця і його оточення. Тобто це був локальний процес. А зараз, коли понад 80% економіки має приватний характер, наступ переможців і запеклий опір переможених зачепить величезну кількість пересічних громадян", - сказав спікер.

"Просто так ніхто заводи віддавати не буде", - додав Литвин.

Він вважає, що "бізнес на пострадянському просторі - це найбільш реальна влада".

"Багато людей, які уособлюють ті чи інші структури влади, є або впливовими бізнесменами, або висловлюють інтереси великого бізнесу", - заявив спікер.

"Великі бізнесмени поки розділені, ворогують через великі об'єкти, що залишилися у держвласності, на кшталт "Укртелекому", Одеського припортового заводу, харківського "Турбоатому". Вони поки зацікавлені в нестабільності", - зазначив Литвин.

Крім того, глава парламенту заявив, що ідея проведення дострокових парламентських виборів "з'явилася у тих, хто на основі нестабільності намагається штучно збільшити свій рейтинг".

"Суть в тому, щоб усунути конкурентів. Під шумок парламентської передвиборної кампанії окремих учасників президентської гонки можна витіснити з влади, знизити їх рейтинг і зменшити шанси на перемогу в президентських виборах", - сказав Литвин.

"Ющенко, Янукович, Тимошенко та інші є конкурентами. Кожен намагається посилити свої позиції до президентських виборів будь-якими способами і кожен сподівається на випадок поразки убезпечити себе наявністю депутатського мандата", - зазначив він.

"З їхньої точки зору, дострокове переобрання Верховної Ради - це свого роду генеральна репетиція перед президентськими виборами. Але вона навряд чи відбудеться", - переконаний спікер.

Литвин вважає, що понад 400 депутатів парламенту не зацікавлені у дострокових виборах.

"Сьогодні-то вони депутати, а ким будуть завтра - хто знає?", - зазначив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua