Ющенко переживає через м'ясо і молоко та дивується Тимошенко

Вівторок, 21 квітня 2009, 10:27

Президент Віктор Ющенко вимагає невідкладно вжити заходів щодо захисту внутрішнього ринку від недоброякісної продукції та забезпечити сприятливі умови для розвитку підприємництва і конкуренції.

Про це він зауважив у своєму листі до прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, повідомляє прес-служба глави держави.

Ющенко звернув увагу прем'єра, що, зокрема, внутрішнє виробництво м'яса у забійній вазі у 2008 році практично не зросло порівняно з 2007 роком, виробництво молока - скоротилося на 4,1 %.

У 2009 році тенденції до зниження тривають: виробництво, порівняно з аналогічною датою минулого року, молока у січні – березні зменшилося на 0,4 %, реалізація на забій худоби та птиці скоротилася на 5,7 %.

Станом на 1 квітня поголів'я великої рогатої худоби в Україні скоротилося на 5,8 %, у тому числі корів - на 7 %, додав Ющенко.

Президент наголошує, що аналогічна ситуація у промисловості. У березні 2009 року обсяги продукції машинобудування зменшились на 53 % від рівня березня 2008 року, будівельних матеріалів - на половину, металургії та готових металевих виробів - на 43 %, деревообробного виробництва - на 40 %, легкої промисловості - майже на 38 %.

У зв'язку з цим, президент зазначив, що вимушений звернутися з пропозицією щодо вжиття заходів для захисту інтересів національних товаровиробників на внутрішньому ринку, збереження конкурентоспроможності їх продукції, відродження виробничого потенціалу.

Ющенко також здивований останніми рішеннями уряду щодо скасування запровадженої з метою відновлення платіжного балансу 13-відсоткової тимчасової цільової надбавки до ставок ввізного мита на більшість товарів, виробництво яких в країні значно знизилось.

При цьому для окремих груп товарів уряд залишив зазначену цільову надбавку.

Президент вимагає невідкладно вжити вичерпних заходів щодо захисту внутрішнього ринку від недоброякісної продукції, недопущення демпінгування на ньому, а також забезпечити сприятливі умови для розвитку підприємництва та конкуренції в Україні.
powered by lun.ua