Тимошенко хоче, щоб новий президент узявся за Януковича

Середа, 22 квітня 2009, 10:59

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко звинувачує лідера Партії регіонів Віктора Януковича в розграбуванні авіабудівної галузі України.

Про це Тимошенко заявила на початку засідання Кабінету міністрів у середу.

"У період перебування Януковича при владі йшло масштабне розграбування усіх галузей України", - сказала Тимошенко.

Так, за її словами, з 2002 до 2007 року Харківським авіаційним заводом керував Павло Науменко.

"Він здійснював діяльність, спрямовану на вимивання на спеціальні рахунки грошей, які виділялися на це підприємство. Ці гроші виводилися під патронатом Януковича", - заявила прем'єр.

"З обігу Харківського авіаційного заводу було виведено 1,7 млрд. банківських і бюджетних ресурсів. Усі ці роки завод знищувався - свідомо, жорстко і цинічно", - додала Тимошенко.

Так само, за словами прем'єра, у 2003-2007 роках на заводі "Авіант" працювала "непрофесійна людина, поставлена Януковичем".

"Із заводу було виведено близько 1 млрд. гривень. Ось це є діагнозом падіння авіаційної галузі України", - наголосила Тимошенко.

Прем'єр заявила, що матеріали розграбування зазначених підприємств відомі Генпрокуратурі.

"Але це відомство перебуває під впливом пана Януковича. Ці справи не розслідувалися і ніхто не відповів за мега-грабіж", - зазначила Тимошенко.

"Дуже сподіваюся, що після президентських виборів новий президент призначить справжніх силовиків, які не кришуватимуть корупціонерів, і ці люди будуть відповідати перед законом", - додала прем'єр.

Тимошенко заявила, що уряд "виводить авіа-галузь з кризи після потужного розграбування Партією регіонів, які називають себе антикризовими менеджерами".

Крім того, прем'єр повідомила, що заборгованість авіазаводів буде погашатися "спеціальними цінними паперами, емітованими державою".

За словами Тимошенко, задачею уряду є забезпечити добудову 5 літаків на "Авіанті" і 9 - на Харківському авіазаводі.
powered by lun.ua