У Литвина думають, що КС порадує і Ющенка і Раду

П'ятниця, 24 квітня 2009, 10:49

Депутат Верховної Ради, заступник голови фракції Блоку Литвина Олег Зарубінський прогнозує, що Конституційний Суд визнає неконституційним призначення парламентом чергових виборів президента на 25 жовтня.

Про це він сказав в інтерв'ю інтернет-виданню "Полеміка", повідомляють Українські новини.

"Конституційний Суд, мабуть, визнає неправомірним рішення Верховної Ради про призначення виборів на 25 жовтня, мотивуючи це тим, що Президент повинен обиратися за нинішньою Конституцією, а не за тією редакцією, при якій він ставав на посаду", - вважає він.

На його думку, після такого можливого рішення КС вибори можуть бути призначені на 17 січня 2010 року.

При цьому він допустив, що щодо другого подання президента Віктора Ющенко про процедуру формування Кабінету Міністрів після створення коаліції депутатських фракцій у парламенті КС прийме рішення, що не дозволить президентові розпустити парламент.

"Конституційний Суд прийме компромісне рішення: не підтримає президента щодо цього подання (про процедуру формування уряду), але займе його сторону щодо дати виборів", - вважає депутат.

На його думку, Конституція в статті 115 чітко визначає, що новий уряд формується тільки після того, як прем'єр-міністр іде у відставку або парламент приймає резолюцію недовіри Кабміну, а оскільки цього не відбулося, то й порушень у частині процедури формування уряду немає.

Як відомо, 29 квітня КС розпочне у формі усного слухання розгляд справи за поданням Ющенка щодо конституційності призначення Радою чергових виборів президента на неділю, 25 жовтня 2009 року.

2 квітня КС завершив усне слухання й перейшов до закритої частини розгляду подання Ющенка про офіційне тлумачення положень Конституції про формування Кабміну після створення коаліції депутатських фракцій у парламенті.

Ющенко допускає можливий розпуск Ради після того, як КС витлумачить положення Конституції про формування Кабміну після створення коаліції депутатських фракцій у парламенті.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!