СБУ ще взимку знала про найбільшу у світі мережу інфікованих комп’ютерів?

Субота, 25 квітня 2009, 19:49

Служба безпеки України ще у січні-лютому 2009 року відслідковувала розповсюдження комп’ютерного вірусу, який, за даними компанії Finjan, призвів до створення найбільшого у світі ботнету з 1,9 мільйона інфікованих комп’ютерів.

Про це заявив заступник начальника управління СБУ із захисту інформаційних ресурсів Георгій Карпов у коментарі для "Дзеркала тижня".

"Служба безпеки відслідковувала ситуацію ще у січні-лютому 2009 року. Ми знали, що розповсюджується специфічний вірус і взяли ситуацію під контроль", - розповів Карпов.

"Нам вдалося знайти джерело ураження - у першу чергу, постраждали саме комп’ютерні системи державних органів. Це виявилось наслідком несанкціонованого використання інфікованих флешок співробітниками державних структур", - повідомив співробітник СБУ.

Карпов зазначив, що СБУ вдалося локалізувати інфекцію в українських державних установах, проте багато приватних мереж залишилося інфікованими, що й призвело до глобального розповсюдження вірусу.

"Служба захисту інформації своєчасно відреагувала, зараження було локалізоване і, у більшості випадків, ліквідовано. Проте залишилися приватні мережі, які були інфіковані також", - пояснив Карпов.

При цьому співробітник СБУ сумнівається у достовірності даних компанії Finjan про те, що ботнетом керувало українське кримінальне угруповання у складі шести осіб.

"У мене викликають сумніви деякі моменти в цій інформації. Зокрема кількість задіяних комп’ютерів і кількість осіб. Чому шестеро? Чому не двоє? Як їм вдалося порахувати злочинців? Ми саме зараз перевіряємо цю інформацію", - заявив Карпов.

Ботнет - це мережа комп’ютерів, на яких без відома користувачів, як правило, за допомогою вірусів чи огріхів у безпеці операційних систем, встановлюється програмне забезпечення, що дозволяє стороннім людям - операторам ботнету - виконувати за допомогою заражених ПК різноманітні операції: розсилку спаму, DoS-атаки на інтернет-ресурси, шпигунство за користувачами заражених комп’ютерів, тощо.powered by lun.ua