У Ющенка будуть боротися з Піскуном, а Медведько рветься у відставку?

Понеділок, 27 квітня 2009, 09:48

У секретаріаті президента не збираються залишати без відповіді рішення Окружного адміністративного суду Києва про визнання незаконним указу президента про звільнення Святослава Піскуна з посади генерального прокурора від 24 травня 2007 року.

"Це чергове політичне рішення окружного адмінсуду. Звісно, ми будемо його оскаржувати", - заявив керівник служби з представництва у судах інтересів президента Руслан Кирилюк газеті "Комерсант-Україна".

Між тим, сам Піскун погоджується, що рішення суду лише визнає указ президента про його звільнення незаконним, але не означає його негайного повернення на посаду генпрокурора, яку зараз обіймає Олександр Медведько. Однак Піскун не виключає, що повернеться в Генпрокуратуру, коли повноваження Медведька скінчаться.

"Якщо хто-небудь захоче звільнити з посади Медведька, він повинен розуміти, що, звільнивши з посади його, він відкриє дорогу в прокуратуру мені", - підкреслив Піскун.

На запитання газети, чи збирається він повернутися до керівництва ГПУ в 2010 році, після закінчення п'ятирічного терміну повноважень Медведька, Піскун зазначив: "Можливо, навіть і раніше – раптом придумають для мене ще якусь роботу".

Водночас, питання поновлення на посаді генпрокурора для Піскуна, за його словами, зараз неактуальне. "Можливо, щось зміниться після виборів", - припустив він.

Піскун також зазначив, що "подавав позов з одною метою – скасувати незаконний указ" про своє звільнення, а другу частину про поновлення на роботі написала його адвокат: "Але я її про це не просив, я навіть не знав, що вона заявила таке клопотання".

На думку голови парламентського комітету з питань правової політики Сергія Міщенка (БЮТ), рішення суду про незаконність звільнення Піскуна може бути використане при зміні політичної ситуації.

"Таке рішення завжди може полежати в шухляді, звідки його можна витягти у певний момент, при зміні політичної ситуації. Наприклад, коли посада генерального прокурора стане розмінною монетою і буде використовуватися як квота. У цей момент, щоб змінити ситуацію, можна буде підняти це рішення і використовувати його як козирний туз", - заявив він виданню.

Між тим, за інформацією газети, за останні місяці в профільних парламентських комітетах декілька разів з'являлася інформація про те, що чинний генпрокурор Медведько написав рапорт про відставку.

"Двічі в нас з'являлася інформація, що Медведько хоче піти. У свою чергу, Піскун дуже хоче повернутися в Генпрокуратуру і докладає для цього масу зусиль. Не виключено, що тепер можна буде вийти на якийсь договірний варіант", - сказав один із депутатів.

Як відомо, Ющенко 24 травня 2007 року звільнив Піскуна з посади генпрокурора на підставі суміщення Піскуном цієї посади з депутатством. Піскун стверджував, що заяву про складання депутатських повноважень подав у встановлений термін, але вона не була розглянута, оскільки повноваження Верховної Ради V скликання були достроково припинені. 24 квітня 2009 року суд визнав згаданий указ Ющенка незаконним.powered by lun.ua