Україна спробує відвернути загрозу на південному кордоні

Вівторок, 28 квітня 2009, 08:58

Україна ініціює відновлення переговорного процесу з урегулювання Придністровського конфлікту.

У вівторок, 28 квітня, у Відні у форматі "3+2" відбудеться зустріч посередників і спостерігачів цього урегулювання, передає "Німецька хвиля".

Представники ОБСЄ, України, Росії, США та Євросоюзу вкотре зберуться, аби поговорити про можливі шляхи розв’язання "замороженого конфлікту" в Придністров’ї.

В зв'язку з післявиборчими подіями у Молдові в середині квітня, у Києві знову заговорили про загрозу національній безпеці України на її південному кордоні.

Директор Інституту зовнішньої політики при МЗС України Григорій Перепелиця вважає, що українська сторона нині має голосно заявляти про це міжнародній спільноті.

"Коли залишаються такі вогнища неврегульованості, тоді це може перерости у другу російсько-грузинську війну. А нам би не хотілося, щоб це сталося", - сказав він.

Саме тому, за словами Перепелиці, Україна дуже стурбована. Експерт припускає, що після цих подій у Кишиневі Молдова "дуже хитнеться" у бік Росії. А це є небезпечним, зауважує він, оскільки тоді порушиться баланс стабільності у цьому регіоні.

Втім, Перепелиця зауважує, що від партнерів у форматі "3+2" швидкої реакції задля розв’язання Придністровського конфлікту годі й чекати. Тому, на його думку, жодних конкретних рішень та важливих документів на зустрічі у Австрії ухвалено не буде.

Експерт також повідомив, що у вівторок, паралельно з віденською, у Києві пройде подібна конференція в Інституті проблем міжнародної безпеки, на якій експерти дискутуватимуть про придністровське питання, про реальні українські загрози та можливості їх вирішення.powered by lun.ua