Черномирдін каже, що для України газ може тільки дорожчати

Середа, 29 квітня 2009, 08:03

Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін заявив, що газові угоди влаштовують Газпром і він не бачить необхідності їх змінювати.

Так він прокоментував заяву президента Віктора Ющенко про те, що нинішні газові домовленості між Україною та Росією не влаштовують обидві сторони, в інтерв'ю газеті Известия.

"Я не знаю, що конкретно мав на увазі президент Ющенко то що його не влаштовує. Якщо в нього є якісь пропозиції - нехай вносить. Адже до будь-якої угоди можна підходити по-різному. Меж удосконалення не існує", - сказав Черномирдін.

"Сказати про необхідність змін - це одне. А пояснити, що мається на увазі - інше. Ті домовленості, ті контракти, які ми уклали з Україною, розраховані на 10 років. І я не бачу необхідності їх змінювати", - зазначив посол.

Він заявив, що, "насамперед, необхідно працювати й виконувати те, що прийнято".

"Узимку ми прийняли остаточне рішення по ціновій політиці. Розрахунки для України мають бути такими, як і для всіх європейських споживачів. Це питання закрито - щоб більше не повторювалися ситуації з новорічним відключенням газу", - сказав Черномирдін.

"А що стосується розмов про те, що Росії в угодах щось не подобається, я зустрічався з керівниками "Газпрому" і не чув, щоб хтось сказав, що нас щось не влаштовує. Якби угода нас не влаштовувала, ми б її не підписували", - підкреслив посол.

Відповідаючи на питання, чи можливий перегляд ціни газу для України, він сказав: "Можливий, але тільки убік збільшення".

"З нинішнього року, як і було неодноразово сказано Україні, ми працюємо за європейською схемою: наші ціни залежать від світової кон'юнктури. На початку 2009 року вартість газу для України була 450 доларів за тисячу кубометрів, сьогодні це вже інша цифра, тому що помінялися ціни на нафту", - зазначив Черномирдін.

"Буде рости вартість нафти - підвищиться й ціна газу", - сказав посол.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!