Путін ще не вирішив, чи давати Тимошенко 5 мільярдів

Середа, 29 квітня 2009, 18:40

Питання про надання Україні кредиту в $5 млрд на закачування газу в ПГС вимагає додаткових консультацій.

Про це заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ця тема вимагає додаткового дослідження, вивчення і консультацій. На сьогоднішній день остаточного рішення немає", - заявив Путін на прес-конференції у Москві за підсумками переговорів з прем'єром України Юлією Тимошенко.

Він зазначив, що в ПГС України має бути розміщено близько 20 млрд кубометрів газу.
    
"Ми говоримо про закачування газу в ПСГ - приїжджайте в Брюссель, візьміть 5 млрд і заплатіть "Газпрому", і все, от і вся проблема "на копійки", - додав Путін.
    
При цих словах в залі журналісти проявили підвищену активність, що було прокоментовано прем'єром РФ: "Там бійка почалася? Зарано. Ми в процесі діалогу, досить конструктивного".
    
Разом з тим, говорячи про питання кредитування України, Путін виділив також такий напрямок, як будівництво двох блоків Хмельницької АЕС.

"Ми розуміємо, що це важливий для України проект, який підвищує енергозабезпечення української економіки", - зазначив прем'єр Росії.

Він нагадав, що, згідно світової практики, кредит видається під поставку обладнання, яке виробляється в країні-кредиторі, "в даному випадку - в РФ".
    
"Цей проект, вигідний для України, оскільки підвищує енергозабезпечення, вигідний і для нас, оскільки буде завантажувати вітчизняні підприємства", - сказав Путін.
    
Він нагадав, що загальний обсяг будівництва - близько 4 млрд доларів.


 powered by lun.ua