Ющенко каже, що газові контракти загнали Україну у нерівноправні умови

Четвер, 30 квітня 2009, 16:16

Президент Віктор Ющенко вказує на асиметрію дохідності, ризиків і відповідальності української та російської сторін, закладені в газових домовленостях України і Росії.

Про це він сказав в інтерв’ю нідерландській газеті "Handelsblad", німецькій "Der Tagesspiegel", італійській "Corriere della Sera" та іспанській "El Mundo", повідомляє прес-служба президента.

Ця асиметрія, за словами Ющенка, випливає з нерівноправних умов чинного контракту про купівлю-продаж газу і контракту про його транзит.

"Підтвердженням цьому є щомісячне напруження в пошуках коштів для розрахунку за газ і очікування потенційних штрафних санкцій", - вважає він.

"Для нас є принциповим формування ціни газу і ставки транзиту на ринкових засадах та деполітизація цього процесу", – сказав президент.

Основними темами розмови також стали перспективи європейської інтеграції України у контексті підготовки інавгураційного саміту "Східне партнерство", внутрішньополітичні питання, "зокрема, необхідність проведення конституційних змін з метою забезпечення політичної стабільності та незворотності демократичного розвитку".powered by lun.ua