Саме Росія була ініціатором суверенітету України - Путін

Понеділок, 11 травня 2009, 12:04

Російський прем'єр-міністр Володимир Путін заявив, що саме Росія була ініціатором суверенітету України, Грузії та Киргизії, з самого початку підтримувала їх незалежність і може тільки порадіти, що вони стають повноцінними учасниками міжнародного спілкування.

Про це він сказав в інтерв'ю японським журналістам, відповідаючи на запитання про зростання американського впливу на пострадянському просторі, повідомляє служба новин каналу "1+1".

Путін зазначив, що держави наділені суверенним правом - з ким, в якій області і в якому об'ємі підтримувати відносини на державному рівні.

"Ми завжди ставитимемося до цього з повагою. Але при цьому ми всі розуміємо, що є попередня історія наших двосторонніх міждержавних зв'язків", - зауважив Путін.

"У всіх цих республіках проживає велика кількість людей, які так чи інакше пов'язані з Росією. Вдавати, що це зовсім нас не стосується, було б теж неправильно і просто помилково навіть. В усякому разі, щодо тих людей, які там живуть і, повторюю, достатньо тісно пов'язані з Росією", - додав він.

За словами російського прем'єра, його країна поважатиме суверенітет згаданих держав, право їх вибору, але також розраховуватиме на пошану взаємних інтересів.

Як відомо, у понеділок Путін розпочинає триденне далекосхідне турне, в рамках якого заплановано офіційний візит до Японії.powered by lun.ua