На Банковій кажуть, що тепер Рада має вдосталь часу

Середа, 13 травня 2009, 18:27

Верховна Рада має достатньо часу на удосконалення виборчого законодавства.

Про це заявив заступник глави секретаріату президента - представник президента у Верховній Раді Ігор Попов, повідомляє прес-служба глави держави.

У повідомленні зазначається, що "у зв'язку з рішенням Конституційного Суду щодо визнання неконституційною постанови Верховної Ради про призначення чергових виборів президента на 25 жовтня 2009 року очікується, що вибори президента відбудуться в січні 2010 року".

"Для якісного оновлення влади на найближчих виборах Верховна Рада повинна ухвалити ряд рішень, що стосуються виборчого законодавства. Виборче законодавство в Україні потребує серйозного реформування", - підкреслив Попов.

Він зазначив, що відповідний комітет Верховної Ради повинен розглянути зареєстровані проекти законів про вибори та розробити нові.

Зокрема, наголошує Попов, є недосконалими та не відповідають суспільним потребам низка виборчих норм, що діяли у другому турі виборів президента у 2004 році і є чинними зараз.
До них було висловлено ряд зауважень, які зараз можуть бути розглянуті українським парламентом.

Зокрема, це стосується голосування виборців за місцем проживання, використання відкріпних талонів тощо.

Представник президента нагадав, що президент також наполягає на перегляді виборчої системи по виборам депутатів Верховної Ради та запровадженні голосування за відкритими списками, що зробить вибір українських громадян більш усвідомленим та відповідальним.

Реформування потребують і вибори до місцевих рад, які повинні відбуватися за мажоритарною системою. "Про це говорять і самі депутати, і міські голови, і це відповідає суспільній думці", - зауважив Попов.

У перспективі, переконаний заступник глави секретаріату, реформування виборчого законодавства повинно прийти до створення виборчого кодексу, який би врегульовував усі процедури, пов'язані з виборчим процесом.

Він зазначив, що президенту відомо про перші результати роботи народних депутатів в цьому напрямку, в доопрацьованих проектах кодексу мають бути враховані конструктивні пропозиції всіх депутатських фракцій та рекомендації провідних міжнародних установ.powered by lun.ua