Росія викручує руки ОБСЄ через Грузію

Четвер, 14 травня 2009, 16:59

Росія наклала вето на рішення про продовження місії ОБСЄ в Грузії і вимагає відкрити в невизнаній Південній Осетії незалежну місію.

Про це повідомляє Reuters.

Так співробітникам місії доведеться залишити територію Грузії 30 червня.

США і європейські держави вважають, що перебування в Грузії місії ОБСЄ має велике значення для запобігання протистояння між грузинською владою і сепаратистськими силами, і захисту прав людини.

Греція виступила з ініціативою не згадувати в назві місії статус т.зв. Південної Осетії і надати спостерігачам місії можливість ввійти в зону конфлікту.

Зі своєї сторони, маріонетковий режим Цхинвалі зробив сьогодні заяву, що допустить на своїй території діяльність тільки незалежної місії, яка прямо буде підкорятися Відню.

У випадку відкриття місії в Південній Осетії, у такий спосіб ОБСЄ визнає її незалежність.

У той же час у самій Грузії у опозиції виникли серйозні розбіжності щодо тактики дій – це учора уперше визнали самі її лідери, пише Комерсант-Україна.

Одна частина опозиції виступає за поетапний відхід Михайла Саакашвілі, інша на чолі з Ніно Бурджанадзе вимагає рішучих заходів заради його негайної відставки.

Якщо влада відмовиться від проведення військового параду в День незалежності (26 травня), у радикальної опозиції залишиться чи не єдиний хід у грі на загострення – блокада головних магістралей країни.

А це майже неминуче приведе до застосування владою сили, додає видання.

Також днями грузинське агентство Фактньюс опублікувало анонімну розмову з одним з лідерів радикальної опозиції, який заявив, що Москва зробила ставку на Бурджанадзе.

Джерело агентства стверджує, що для зв'язку з Бурджанадзе "представники російських спецслужб" використовували "спеціальний зв'язок": "Це не той телефон, про який ти думаєш, офісу Ніно росіянами передана така техніка, яку ніхто не прослухає".

Сама Бурджанадзе не коментувала ці заяви, однак незадовго до того заявляла, що є прихильником євроінтеграції і не займала проросійську позицію.powered by lun.ua