У Тимошенко кажуть, що обрання Ющенка нелегітимне

Четвер, 14 травня 2009, 23:17

Заступник міністра юстиції Євген Корнійчук вважає, що, згідно з рішенням Конституційного Суду, вибори президента Віктора Ющенка можна вважати нелегітимними.

Про це він сказав в ефірі 5 каналу.

"КС, крім того, що він скасував рішення парламенту щодо виборів 25 жовтня, також зупинив дію 16 статті закону про вибори президента, яка говорила саме про вибори в останню неділю жовтня", - нагадав він.

"Це значить, що вибори президента Ющенка, які відбувалися за попереднім законом про вибори президента, також можна вважати нелегітимними, виходячи з того, що ця норма є неконституційною зараз", - вважає Корнійчук.

Також, коментуючи свою заяву про те, що Верховна Рада може знову призначити дату президентських виборів на 25 жовтня, Корнійчук сказав: "це був у певній мірі жарт, оскільки Конституційний Суд не встановив нової дати".

"Я маю на увазі, що Верховна Рада може голосувати за будь-яку іншу дату: 26 жовтня, чи 24 жовтня. Якщо говорити про тлумачення КС, який посилається на чинну Конституцію, то вибори мають відбутися 24 січня 2010 року", - вважає заступник міністра.

Крім того, він заявив, що підстав для розпуску Верховної Ради немає.

"Секретаріат президента постійно шукає підстави для розпуску Верховної Ради, яка є легітимним органом, і це довело рішення Конституційного Суду", - зазначив Корнійчук.

"Крім підстави за Конституцією, яка полягає в тому, що парламент не буде збиратися протягом 30 днів, інших підстав немає. Оскільки коаліція підтверджена рішенням КС, вона існує, вона функціональна", - наголосив заступник міністра.

Він підкреслив, що розпуск парламенту "абсолютно неможливий".powered by lun.ua