Ющенко подумає, як бути з тим, що без дій Тимошенко стане нежиттєздатним

Понеділок, 18 травня 2009, 16:17

Президент Віктор Ющенко планує разом із представниками місцевих громад визначити шляхи вирішення ключових проблем соціально-економічного розвитку сільськогосподарських територій.

Так заступник глави секретаріату президента Роман Безсмертний прокоментував мету запланованої на вівторок розширеної наради із сільськими та селищними головами на Вінниччині за участю Ющенка, повідомляє прес-служба президента.

"У Вінницькій області, як у дзеркалі, відображено основні негативні чинники, що стримують розвиток сільських територій країни. Це в першу чергу брак фінансування та реальних повноважень місцевого самоврядування, зокрема важелів впливу на діяльність господарюючих суб'єктів. Останні знаходяться за межами населених пунктів і не беруть участі у відповідних програмах соціального розвитку", - наголосив Безсмертний.

Він зауважив, що на більшості сільських територій склалася критична ситуація із занепадом доріг, освітлення, зв'язку, іншої інфраструктури.

"Практично зупинено соціальні програми для села, на реалізацію яких президент поклав роки діяльності. Йдеться про створення ФАПів та амбулаторій у кожному селі, функціонування закладів шкільної освіти та дошкільного виховання, надання допомоги сільським пенсіонерам та повернення у село молодих спеціалістів", - заявив Безсмертний.

Він наголосив, що без невідкладних радикальних заходів уряду за 2-3 роки системи сільської освіти, медицини, соціального захисту втратять останні ознаки життєздатності.

Така ж критична ситуація, за його словами, з цілими галузями сільського господарства.

"Масова відсутність відповідних спеціалістів – ветеринарів, агрономів, зоотехників – ставить відповідні галузі на межу знищення. А ключовою проблемою, яка блокує розвиток аграрного сектору, є відсутність належного врегулювання земельних відносин", - зазначив Безсмертний.

"Президент розраховує, що згадана антикризова нарада дозволить окреслити механізми розв'язання ключових проблем сільських територій, зокрема збалансувати міжбюджетні відносини, зміцнити бюджети територіальних громад, підвищити самодостатність та впливовість місцевих громад", - підкреслив заступник глави секретаріату президента.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування