БАЛОГА ПРО ЮЩЕНКА І ТИМОШЕНКО: ВИ ОБОЄ МАЄТЕ ПІТИ

Вівторок, 19 травня 2009, 12:25

Головною причиною своєї відставки з посади голови секретаріату президента Віктор Балога назвав свою категоричну незгоду з рішенням Віктора Ющенка вдруге балотуватися на посаду президента.

Про це Балога написав у своїй заяві про відставку, поданій президенту, передає прес-служба ЄЦ.

"Переконаний, що Ви не маєте морального права йти на президентські вибори. Принаймні, у цьому я Вам не соратник", - наголосив Балога у своїй заяві.

Балога пояснив свою переконаність тим, що Ющенко за весь час перебування на найвищій державній посаді не зміг втілити обіцянок, які він давав українському суспільству під час виборчої кампанії 2004 року.

Тоді "український народ на хвилі нечуваного досі піднесення довірив Вам долю своєї країни. Вам повірили. Мільйони українців у кожному рядку інавгураційної промови бачили надію на те, що з новим президентом постане нова Україна – без цинічної влади, горда і заможна.  Вас наділили усією повнотою влади, щоб Ви здійснили такі необхідні для держави перетворення. Вас були готові підтримати у всіх найсміливіших починаннях". 

Як написано у заяві, "нічого з тих сподівань не справдилося, час незворотньо втрачений".

"Десять кроків назустріч людям" так і залишилися красивим міфом, не здійснено жодної системної реформи. Корупція та кумівство у владі, подвійні стандарти при прийнятті державних рішень стали буденністю. Прикро усвідомлювати, але Ви нічого не зробили для очищення влади".

"У жодній владній інституції чи політичній силі Ви ніколи не бачили партнера. Дострокові вибори Верховної Ради у 2007 році давали можливість досягнення політичного компромісу, стабілізації влади. Ви не скористалися цією можливістю. Ви вдруге, після першого провального голосування, внесли кандидатуру Тимошенко на посаду керівника уряду, хоча могли цього не робити. Від наслідків Вашого рішення наша країна оговтається ще не скоро".

"Тому і Ви, і Тимошенко не можете навіть претендувати на місце у владі. Ви обоє маєте піти".

Другою причиною відставки Балога назвав найближче оточення Ющенка, яке "з його волі увійшло у владу, зайнявши високі державні пости".

Той факт, що в багатьох кадрових призначеннях президент керувався не фаховими якостями, а просто родинними чи дружніми стосунками, Балога називає кумівством у владі.

"Вам байдуже, що Ваше ж оточення, як корозія, роз’їдає владу і державу. Коли я доповідав Вам про кричущі факти, Ви вдавали, що не чуєте", - йшлося в заяві.

Балога відзначив, що протягом майже трьох років своєї роботи на Банковій відчував постійний пресинг із боку оточення президента, "яке всіляко намагалося позбутися незручного глави секретаріату".

"Тому відставка – це не втеча від труднощів, а відкритий протест проти спроб наближених до Ющенка людей керувати секретаріатом. "Нікому і ніколи цього не дозволяв і не дозволю", - підкреслив Балога.

Балога пояснив своє наполегливе бажання залишити посаду також і тим, що втратив сенс працювати в умовах, коли ініціативи команди секретаріату грузнуть у апатії президента.

На думку Балоги, йому  з колегами вдалося відновити ефективність секретаріату, тому свою місію тут він вважає виконаною. Тим більше, що президент сам не хоче розвивати роботу секретаріату в інтересах суспільства та країни.

"Ніколи не чіплявся за будь-яке начальницьке крісло, у тому числі й на Банковій. Не хочу і не можу далі перебувати на посаді, яка не приносить користі людям і країні", - йдеться у документі.powered by lun.ua