Тейлор: у США багато бажаючих приїхати в Україну працювати

Четвер, 21 травня 2009, 14:02

У США йде конкуренція серед кандидатів на посаду американського посла в Україні.

Про це повідомив посол США в Україні Вільям Тейлор на прес-конференції, присвяченій початку будівництва нової будівлі посольства США в Україні в Києві.

Він підкреслив, що у Вашингтоні ще не прийнято рішення з приводу того, хто буде його спадкоємцем.

"Однак я знаю, що дуже багато розмов з цього приводу проводиться. Є багато кандидатур, що бажають сюди приїхати працювати. Відбувається велика конкуренція серед бажаючих у США приїхати в Україну", - додав Тейлор.

Він також рекомендує українцям берегти демократичну систему проведення виборів, а також вільні засоби масової інформації.

"Я б їм (українцям) порекомендував, щоб вони міцно трималися за два досягнення останніх років", - сказав посол, пояснивши, що цими досягненнями є проведення демократичних виборів і незалежні ЗМІ.

У той же час Тейлор шкодує, що Україна не провела низку необхідних реформ, але сподівається на поліпшення економічної ситуації, оскільки "гірше вже бути не може".

"Я відчуваю певне незадоволення тим, що ми не встигли досягти багато того, чого могли б досягти за ці 3 роки", - сказав він.

Тейлор зазначив, що коли погодився стати послом в Україні, ознайомився з графіком проведення виборів у країні.

"Я подивився на виборчий календар, і було зрозуміло, що виборів не буде до 2010 року", - сказав посол.

Однак, за його словами, в Україні за останні три роки замість того, щоб проводити реформи займалися підготовкою до виборів.

Тейлор підкреслив, що за час його перебування на цій посаді, в Україні змінилися три уряди, три міністри закордонних справ і не проводилися важливі реформи.

"Усі 3 роки розмови велися тільки про нові вибори", - констатував дипломат.

Тейлор додав, що в останні дні Україна демонструє поліпшення політичної ситуації.

"Ще одна річ, чому я оптиміст - незалежності України цього року виповнюється 18 років, підросла та українська генерація, якій виповнюється 18 років, і ці люди візьмуть участь у президентських виборах", - сказав посол, додавши, що це до кращого, оскільки нове покоління не знає досвіду радянських часів.

Як повідомлялося, посол повертається у Вашингтона в зв'язку з закінченням каденції в Україні.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua