25.06

Банківський форум

Підприємців не будуть перевіряти до 2011 року

Четвер, 21 травня 2009, 15:17

Кабінет Міністрів увів до 31 грудня 2010 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових і позапланових перевірок суб'єктів підприємницької діяльності.

Відповідне рішення було прийнято на розширеному засіданні уряду, повідомляють Українські новини.

Мораторій уведений на всі позапланові перевірки, крім тих випадків, коли їх попросять самі підприємці, або у випадку надходження в органи держконтролю скарги.

Крім того, у разі, якщо при проведенні перевірки будуть виявлені які-небудь порушення, то за них уведене приписання про усунення порушення протягом 30 днів (крім окремих випадків), а не штраф, як це діяло раніше.

Припинення проведення планових перевірок суб'єктів господарювання стосується всіх випадків, за винятком перевірок суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику, а також перевірок дотримання податкового законодавства й відрахувань у бюджет.

Кабмін має намір відкрити гарячу телефонну лінію для скарг про порушення такого мораторію.

Вранці 21 травня біля будинку Верховної Ради зібралося близько 300 підприємців з вимогою ввести мораторій на підвищення податків і зборів для малого й середнього бізнесу.

19 травня Рада відмовилася скасувати 4 загальнодержавних і 10 місцевих податків і зборів.

5 березня Кабмін вирішив увести мораторій на підвищення плати за оренду торговельних приміщень (площ) на ринках із продажу продовольчих і непродовольчих товарів в умовах фінансово-економічної кризи.

У грудні Рада прийняла в першому читанні законопроект "Про місцеві податки й збори", що передбачав зміну підходів в оподатковуванні ринковим збором, що викликало масові протести працівників галузі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування