Депутати послухають Луценка не раніше червня

П'ятниця, 22 травня 2009, 13:46

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань розслідування інциденту за участю міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в аеропорту Франкфурта-на-Майні (Німеччина) має намір заслухати Луценка в червні.

Про це журналістам сказала член комісії, депутат від фракції Партії регіонів Олена Бондаренко.

"Це буде не раніше, ніж у червні", - сказала вона.

Водночас Бондаренко зазначила, що комісія постарається заслухати Луценка якомога раніше.

Депутат підкреслила, що Луценко має надати комісії свою згоду на отримання від німецької сторони відеозапису інциденту, що стався в аеропорту.

У п'ятницю відбулося перше засідання комісії, на якому були присутні 6 з 9 її членів.

На цьому засіданні було ухвалено рішення заслухати інформацію Луценка щодо інциденту, посла України в Німеччині Наталії Зарудної, а також представників Міністерства закордонних справ і Міністерства внутрішніх справ.

Комісія вирішила зробити запити до посольства України в Німеччині і МЗС для отримання копій направлених Німеччині МЗСом України щодо цього інциденту і відповідей на них.

Крім того, комісія має намір вивчити матеріали службового розслідування Кабінету Міністрів з цього питання.

Голова комісії, депутат від фракції Блоку Юлії Тимошенко Роман Забзалюк зазначив, що наступне засідання комісії пройде після того, як відповідні документи буде отримано.

Члени комісії мають намір запросити Луценка, Зарудну та інших причетних до інциденту осіб після того, як одержать відповідні матеріали.

Вони також повідомили журналістам, що, за їх даними, голова парламенту Володимир Литвин поки не підписав постанову Ради, якою парламент створив другу аналогічну комісію, головою якої є депутат від ПР Нестор Шуфрич.

Як повідомляло агентство, 19 травня Рада вирішила розслідувати інцидент із Луценком у Німеччині, створивши 2 тимчасові слідчі комісії.

18 травня Кабінет Міністрів відсторонив Луценка від виконання обов'язків міністра внутрішніх справ до завершення службового розслідування інциденту за його участю.

За повідомленнями німецьких ЗМІ, 4 травня поліція затримала Луценка в стані сильного алкогольного сп'яніння після бійки з поліцією в аеропорту Франкфурта-на-Майні.  12 травня Луценко подав у відставку через цей інцидент.

Українські новиниpowered by lun.ua