Тимошенко задобрює Каддафі літаком

П'ятниця, 22 травня 2009, 21:12

Літак Ан-74-ТК-300 у VIP-компонуванні, збудований на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві на замовлення Лівії, у п’ятницю вилетів до столиці країни – Тріполі.

Про це повідомив міністр промполітики Володимир Новицький, передає УНІАН.

За словами міністра, попереднє приймання літака лівійською стороною відбулося в Харкові, а остаточна проходитиме в Тріполі в понеділок, 25 травня.

Він також зазначив, що у Харкові продовжується будівництво ще двох літаків Ан-74-ТК-200 на замовлення Лівії. "Ми плануємо їх закінчити до кінця першого півріччя наступного року", - уточнив міністр.

У жовтні 2005 року управління цивільної авіації Лівії та Харківське авіаційне виробниче підприємство ратифікували договір на постачання нового літака Ан-74ТК-300 у VIP-компонуванні.

Згідно з угодою, літак мав бути поставлений замовникові впродовж трьох місяців з початку фінансування, яке лівійська сторона зобов`язалася розпочати з другої половини листопада 2005 року.

Літак Ан-74ТК-300 мав бути переданий Лівії ще у 2006 році, проте у зв`язку фінансовими труднощами на підприємстві його будівництво затяглося майже на три роки.

У квітні 2009 року Кабмін виділив Харківському авіапідприємству 160 мільйонів гривень із Стабфонду для завершення експортних замовлень.

Як повідомили джерела Української правди, головною передумовою успішного візиту прем’єра Юлії Тимошенко до Лівії, який відбудеться 24-25 травня, була передача літака до її прибуття в Тріполі.

Очікується, що головною темою візиту Тимошенко до Лівії стане співпраця Києва та Тріполі у нафтовій галузі.powered by lun.ua