Наливайченко заспокоює: СБУ за громадянами не стежить

П'ятниця, 22 травня 2009, 22:14

Голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що його відомство не слідкує за громадянами.

Про це він сказав в ефірі телеканалу Інтер.

"Є чітка відмінність СБУ від каральних органів минулих років – ми не проти громадян працюємо, і не слідкуємо за громадянами, і не хочемо цього робити. Немає більше 5-го управління в СБУ", - наголосив голова Служби безпеки.

"Реформа, яку президент підписав і щоденно контролює в СБУ, якраз і ліквідувала і позбавила роботи в СБУ тих людей, які працювали на цьому напрямку. Сили і увага переорієнтовано на безпеку громадян", - сказав Наливайченко.

Він наголосив, що загрози розколу України немає.

"Те, що в головах деяких політиків, то є загрози в їх ментальності. Саме головне, що є в роботі СБУ – це правове реагування на організації, які були штучно створені", - наголосив голова СБУ.

Наливайченко повідомив, що у судах знаходяться 4 кримінальні справи стосовно організацій, які ставили під сумнів територіальну цілісність України.

"Це справи від "Сойму підкарпатських русинів" до "Севастополь-Крим-Росія". Звинувачення пред’явлені людям, і я думаю, що за рішенням суду, а не трійки НКВС, буде визначена правова відповідальність, а саме головне – зняті з життя України такі організації", - вважає він.

Водночас Наливайченко заявив, що Україна "не виключена від регіональних процесів".

Він нагадав заворушення, які відбулися минулого року в Угорщині, Франції та Естонії.

"В Україні є адекватна можливість цього не допустити", - вважає він.

Крім того, Наливайченко заявив, що "одна з політичних партій, яка представлена у парламенті, є надзвичайно небезпечною у своїх діях".

"Наприклад зараз започатковує проект референдуму в Криму. Ми не допустимо проведення цього референдуму, але скільки сил правоохоронні органи витратять, щоб не дати політичній силі цього зробити. Тим більше за підтримки адміністрації іноземної держави", - зазначив голова СБУ.powered by lun.ua