Тимошенко: Турбота про село у чиновників закінчується дачею з басейном

Субота, 23 травня 2009, 12:53

Прем'єр Юлія Тимошенко вважає, що політики не виконують свої передвиборчі обіцянки щодо розвитку сільських територій.

Про це Тимошенко заявила на нараді з головами сільських та селищних рад, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

"Я пройшла багато виборів, чимало всіляких гонок. Я пам'ятаю, що кожен кандидат у депутати, кожен кандидат у президенти, кожен кандидат у члени уряду і прем'єр-міністр починає з того, що є така сакраментальна фраза - село гине. Закінчилися вибори, і вся турбота про село закінчується тим, що чиновники, а іноді й інші посадові особи отримують один гектар землі на власну дачу з басейном і майданчиком для барбекю. І на цьому вся турбота про село закінчується. Я хочу змінити ці погані тенденції", - сказала вона.

У зв'язку з цим Тимошенко запропонувала створити Раду сільських і селищних голів при Кабінеті міністрів.

"Я хочу запропонувати такий порядок, якого досі не коли ще не існувало для сільських та селищних голів - пропоную сьогодні створити спеціальну Раду сільських і селищних голів при уряді України", - заявила вона, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Прем'єр підкреслила, що члени ради будуть присутні на засіданнях уряду кожної середи, будуть піднімати проблеми на рівні уряду, відпрацьовувати нормативні акти, вносити необхідні уточнення, здійснювати контроль за виконанням рішень.

Тимошенко повідомила, що на посаду голови ради запропоновано Липинського сільського голову Волинської області Богдана Гусака. Прем'єр зазначила, що запропонований склад Ради буде тимчасовим до проведення з'їзду сільських і селищних голів та затвердження нового складу ради.

Крім того, за її словами, уряд має намір з нового року здійснювати бюджетне планування "з центру - до села, селища".

"Ми вирішили на 2010 створити принципово нову систему підходу до формування бюджетної політики сільських та селищних громад... і почнемо з того, що на 2010 рік ми проведемо планування безпосередньо з центру до села, селища, минаючи області, райони, міста ...", - сказала Тимошенко.

"Це дасть нам можливість побачити кожну адміністративну одиницю, спланувати бюджет так, щоб у нас був дійсно збалансований ресурс і, за необхідності, вирішити питання прямих дотацій селу не за залишковим, а за нормативним принципом", - заявила вона.

Тимошенко запевнила, що в 2010 році 100% земельного податку залишиться у фондах розвитку громад сіл і селищ.

За її словами, протягом декількох років буде проведена також податкова реформа, яка дозволить залишати більшу частину податків у бюджетах сільських та селищних громад, а вже в 2010 році більша частина прибуткового податку буде залишена у місцевих бюджетах.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: