Тимошенко закупить у японців молоковози, які повертають її в дитинство

Субота, 23 травня 2009, 13:43

Уряд веде переговори з великими японськими корпораціями про закупівлю молоковозів для розвозки свіжого молока від виробників для мешканців міст, а також невеликих переробних комплексів для переробки молока.

Про це заявила прем'єр Юлія Тимошенко на нараді за участі сільських і селищних голів з питань соціально-економічного розвитку сільських населених пунктів, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

"Вони (корпорації) дають на це згоду, щоб ми закупили спеціальні молоковози з охолодженням об'ємом 3-5 тонн. Щоб ми могли, безумовно, з перевіркою якості молока, закупити їх, і щоб обслуговуючий кооператив, який ви (сільська влада) повинні створити, щоб можна було виїхати в місто, продати стільки, скільки зможемо, а решту переробити дрібними потужностями - з молока зробити молоко меншої жирності, а також відповідні товари. Ми зараз для вас купуємо молоковози і невеликі переробні комплекси", - сказала Тимошенко.

Вона також згадала, що в роки її дитинства, проведеного в Дніпропетровську, дуже великою популярністю користувалася саме така форма постачання молоком мешканцям міст.

На сьогоднішній день, наголосила Тимошенко, роздрібна ціна молока значно вища закупівельної, і це змушує виробників молока продавати продукцію більш низької якості.

"Коли ми розмовляємо з оптовими виробниками молочних продуктів, які скуповують молоко за мінімальною ціною - диктат, то вони кажуть: "Ну, ви чого ... у нас селяни талановиті люди. Чим, кажуть, менше ми ставимо ціну на молоко, тим більше прального порошку вони туди підливають в це молоко". Я кажу, а що ж ви хотіли - якщо купуєте молоко за ціною води, так там і має бути вода, хоча б на якусь частину, і це знижує якість продукції, яка йде на прилавки магазинів", - сказала Тимошенко.

При цьому вона підкреслила, що при розвезенні молока споживачам молоковозами, крім того, що буде забезпечена невисока його ціна, питанню якості буде приділено особливу увагу.powered by lun.ua