Нова "газова війна" розпочнеться вже в травні?

Неділя, 24 травня 2009, 17:32

Новий газовий конфлікт між Україною і Росією може розгорітися вже в травні.

Про це повідомило радіостанції "Эхо Москвы" джерело, близьке до переговорів між прем'єр-міністрами двох країн.

За інформацією співрозмовника, у Києва немає грошей не тільки для закачування палива в підземні сховища на майбутні місяці, але навіть для того, щоб розплатитися за газ, отриманий в травні.

На думку першого заступника голови комітету Держдуми РФ у справах СНД Костянтина Затуліна в Україні вважають, що Росія піде на поступки в питаннях платежів, тому що Росія залежить від транзиту газу в Європу.

Для вирішення проблем оплати Київ пропонує, щоб російська сторона, в свою чергу, внесла передоплату за транзит російського газу в Європу на п'ять років вперед. Однак прем'єр-міністр РФ Володимир Путін назвав це занадто високими ризиками.

Як відомо, президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що у Москви є сумніви щодо можливостей України розплачуватися за поставлений газ.

У той же час Путін за підсумками двосторонньої зустрічі в Астані з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко заявив про готовність Росії брати участь у фінансуванні закачування Україною російського газу в ПГС, проте поки не вирішено в якій частці.

У свою чергу, Тимошенко висловила впевненість, що закачування газу в сховища буде здійснено.

Також віце-прем'єр Олександр Турчинов відкинув можливість невиконання Україною своїх зобов'язань щодо транзиту російського газу в Європу через критичний фінансовий стан "Нафтогазу".

У той же час Центр Енергетичних Досліджень заявив, що НАК "Нафтогаз" і Турчинов намагаються приховати існуючі фінансові проблеми компанії.

Крім того, стурбовані фінансовим станом НАК і в секретаріаті президента.powered by lun.ua