У Тимошенко впевнені, що зможуть протриматися

Понеділок, 25 травня 2009, 08:35

Радник прем'єр-міністра України з енергетичних питань, член комітету Верховної Ради з ПЕК Олександр Гудима упевнений, що нової "газової війни" з Росією найближчим часом не буде.

"Улітку, коли споживання газу в країні мінімальне, ніхто війну не почне", - сказав він газеті "Комерсант-Україна" коментуючи думку, що вже в травні між Росією й Україною може розгорітися новий газовий конфлікт через те, що в України немає грошей ні на закачування газу в сховища, ні на розрахунок за травень.

"У крайньому випадку ми протримаємося за рахунок запасів у ПСГ, а ЄС у випадку конфлікту лише прискорить будівництво Nabucco", - упевнений Гудима.

На його думку, погрози Росії – не більше ніж спроба змусити європейських партнерів фінансувати закупівлю газу Україною, а також домогтися власної участі в модернізації ГТС.

Як відомо, у п'ятницю в Астані прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко провела з главою російського уряду Володимиром Путіним переговори про отримання $5 млрд кредиту на закачування газу в українські ПСГ.

Як пояснило газеті джерело в Кабміні, Тимошенко мала пом'якшити заяви президента Віктора Ющенка про необхідність перегляду газових угод із "Газпромом".

Однак за підсумками переговорів Путін заявив, що давати гроші не варто через високі ризики, "пов'язані з майбутніми президентськими виборами і можливою реорганізацією газотранспортних структур України". Він зазначив, що Росія зверталася до Єврокомісії з пропозицією про спільне фінансування закачування газу в ПСГ України, але "там відповіли вустами міністра фінансів – для України грошей немає".

Як пояснив виданню чиновник, ознайомлений із ходом переговорів, Росія вимагає надання гарантій участі "Газпрому" у модернізації ГТС.powered by lun.ua