На відставку Єханурова може не вистачити голосів?

Понеділок, 25 травня 2009, 11:25

Голова Верховної Ради Володимир Литвин висловив сумнів, що за відставку міністра оборони Юрія Єханурова є необхідні голоси.

Про це спікер заявив в ефірі програми "Евгений Киселев. Наверху" на телеканалі ТВі.

"Питання-то (про відставку) можна поставити, треба знати, тому, хто виявляє таку ініціативу, чи є пошукові 226 голосів", – сказав Литвин.

"Бо я можу передбачити, що сьогодні одночасно поставивши питання про відставку, ряд політичних груп і окремих політиків та депутатів будуть пропонувати, в тому числі міністру оборони, свої послуги, зрозуміло не за велике дякую. Будуть пропонувати свої варіанти надання допомоги не міністру, а Міністерству оборони", - розповів Литвин.

Голова ВР зазначив, що у нього відбулася телефонна розмова з президентом Віктором Ющенком, який цікавився цим питанням.

"Він (президент) розуміє, що сьогодні його опоненти руками ВР вибивають ту основу, на якій тримається його влада, це відставка міністра закордонних справ і слід було очікувати, що наступним постане питання щодо міністра оборони", – наголосив Литвин.

Голова ВР переконаний, що за цих обставин силові структури, зокрема, Міноборони та СБУ, мають "як ніколи працювати у межах правового поля".

Водночас, за словами Литвина, Служба безпеки частково обслуговує політичні, кланові інтереси. "Мені знаючі люди стверджують, що це (стеження та прослуховування) завжди було, є і буде", - заявив спікер.

Загальна кадрова ситуація в уряді є нездоровою, переконаний Литвин.

"Прем’єр-міністр повинна подати до ВР кадрові пропозиції. Треба відмовитися від квотного принципу і орієнтуватися на людей, які мають відповідний досвід", - вважає Литвин.

"Вже відбулося налагодження певних зв’язків і ніхто не хоче порушувати того, що вже відбулося, бо люди призвичаїлися, присмокталися, працюють і сьогодні, де можна, умовно кажучи, "заробляти", це працюючи з бюджетом, на превеликий жаль український бізнес, я не маю на увазі крупний бізнес, а рівня по нижче, вони можуть робити гроші, лише спираючись на державну підтримку, на бюджет", - розповів спікер.powered by lun.ua