Гриценко назвав причини для відставки Єханурова

2 перегляди
Понеділок, 25 травня 2009, 12:45

Голова парламентського комітету з питань нацбезпеки й оборони Анатолій Гриценко вважає, що для відставки Юрія Єханурова з посади міністра оборони існує кілька причин.

Одна з них – недотримання закону про чисельність збройних сил, пояснив він в ефірі телеканалу TВі.

"Штатна чисельність армії на кінець минулого року за законом повинна була складати 191 тисячу осіб, а вона була 199 тисяч. Міністерство оборони вперше не виконало закон", - сказав Гриценко.

Керівництво збройних сил нічого не робить для усунення корупції і нестатутних відносин в армії, стверджує він.

Гриценко нагадав, що в 2007 році підписав більше 50 указів про зняття погонів і звільнення за злочини і застосування сили проти солдатів. "А Юрій Єхануров не підписав жодного такого указу", - наголосив депутат.

Крім того, на думку екс-міністра оборони, Єхануров повинен дати відповідь на звіт Головного контрольно-ревізійного управління, що містить численні факти порушень.

"Я сам через це пройшов. Були обвинувачення, пресинг в уряді Януковича – йшов у парламент, доповідав і переконував. Нинішній міністр оборони чомусь обрав інший шлях – пішов скаржитися президенту. А на прес-конфернції замість себе посилає полковників і підполковників", - заявив він.

На думку Гриценка, така поведінка є неприйнятною. Депутат також підкреслив, що в нього "немає нічого особистого до Юрія Єханурова".

"Думаю, що насправді він не хотів бути міністром оборони. Йому сказали – він пішов", - припустив Гриценко.

Депутат також спростував думку про те, що сам хоче обійняти цю посаду: "Відверто скажу: я не претендую на посаду міністра оборони. І якщо запропонують – відмовлюся від неї".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua