Якщо б газові контракти підписав Ющенко, було б ще гірше - Гриценко

Понеділок, 25 травня 2009, 18:21

На найближчому засіданні парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони буде дана оцінка газовим контрактам, підписаним між "Нафтогазом" і "Газпромом" 19 січня 2009 року.

Про це заявив депутат від НУ-НС Анатолій Гриценко на прес-конференції в Донецьку, відповідаючи на запитання про те, чи нормальна ситуація, коли голова комітету з нацбезпеки і оборони не може отримати газові контракти для ознайомлення, повідомляє Обком.

"Ми отримали ці документи, хоча і з затримкою в часі. Але прем'єр-міністр передала документи, підписані 19 січня в Москві, і ми вже завершили їх вивчення", - пояснив Гриценко.

За його словами, остаточні висновки по підписаним Україною газовим контрактам робити передчасно, "але деякі речі очевидні".

Таких очевидних висновків екс-міністр оборони нарахував чотири.

"По-перше, це несиметричний характер підписаних угод. Зобов'язання та штрафні санкції, які покладені на нашу сторону, набагато більші, ніж на російську сторону", - заявив Гриценко.

"По-друге, ми законтрактували надто великий обсяг газу - на десять років вперед. Такий обсяг, який нам не потрібен: ні зараз, ні тим більше у перспективі, якщо ми хочемо серйозно говорити про енергозбереження", - зазначив він.

Крім цього, на думку депутата, якби документи "підписував діючий президент, вони були б ще гірше після того, що сталося 31 грудня, коли наша делегація фактично відмовилася продовжувати подальші газові переговори".

"Тому, що стосується особистості прем'єра, вона підписала те, що на той момент було максимумом. Однак тепер цей максимум потрібно ретельно мінімізувати з точки зору негативних наслідків", - сказав він.

І, нарешті, четверта очевидна річ, на думку Гриценка, полягає в тому, що "є проблеми, які в газовій сфері виникли ще у січні 2006 року - от тоді ми в перший раз здали наш національны інтереси, підписавши зобов'язання на 25 років (так само несиметрично, але ще на більш гірших умовах)".

Тому газовий контракт, підписаний 19 січня це вже "спроба якимось чином вилізти з ями", вважає Гриценко.

"До кінця ще не вилізли, тому я думаю, що попереду ще робота щодо уточнення механізмів взаємодії з російською стороною", - резюмував голова комітету з нацбезпеки і оборони.powered by lun.ua