Марчук пропонує, щоб кандидати в президенти складали "публічний екзамен"

Вівторок, 26 травня 2009, 09:41

Позаштатний радник чинного президента Євген Марчук вважає, що кожен із кандидатів у президенти має скласти "публічний екзамен" – детально розповісти, що він зробив за життя такого, що підпадає під обов’язки і повноваження президента.

Про це він розповів в ефірі Радіо "Свобода" в понеділок увечері.

"Я взагалі прихильник того, щоб всі, хто буде балотуватися на президента… Це я заявляв ще в 1999 році: на президента треба вчитися!", - зазначив Марчук.

"Посада президента передбачає, щоб кандидат мав дуже багато знань, тому що на другий день після обрання президент виконує найскладніші функції, які є в державі. І окрім там знання права, міжнародного права, економіки, внутрішніх структур, президент же – Верховний головнокомандувач, законодавство по Збройних Силах та багато-багато чого іншого", - наголосив він.

"Я вносив тоді пропозицію і зараз вважаю, щоб кожний з кандидатів дуже детально виписав і розказав, що він у своєму житті зробив того, що підпадає під обов’язки і повноваження президента. Тому що декларації, демагогія і обман – чого там мовчати про це – розцвітали і на попередніх виборах. Я думаю, що вони будуть і зараз", - сказав Марчук.

Він вважає, що буде добре, коли "хоча б один із кандидатів у президенти здасть такий публічний екзамен".

"Ми колись пропонували, і я, виступаючи в Острозькій академії, з студентами мав розмову і сказав, що я вважаю, що кожен з кандидатів у президенти… має прийти до студентів і здати екзамен. Який? Історія України. Але не для викладачів, а для себе. Всі випадки втрати державності: чому, що, як і так далі", - сказав Марчук.

На запитання, чи буде він балотуватися у президенти, Марчук відповів: "Та ні, я не буду балотуватися. Тим більше, що там дуже багато охочих".

Як відомо, Марчук свого часу обіймав високі державні посади: був першим головою Служби безпеки незалежної України, прем'єр-міністром (1995-1996 роки), секретарем РНБО (1999-2003 роки); міністром оборони, депутатом Верховної Ради ІІ і ІІІ скликань.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування